• Brak produktów w koszyku.

luty, 2021

czw04Lt18:0023:00Częstochowa + Bielsko-Biała 04.02.2021 prelekcja on-line Jak reagować na wypowiedzenie umowy najmu mieszkania w czasie covid-19

Więcej

Szczegóły wydarzenia

Zapraszamy na spotkanie on-line organizowane we współpracy częstochowskiego oraz bielskiego oddziałów Stowarzyszenia Mieszkanicznik: w czwartek 4 lutego, od godz. 18:00
Na spotkaniu specjalnie dla nas wszystkich prelekcja Jana Gisterka!

Jeśli chciałbyś wiedzieć jak przygotować się na wypowiedzenie umowy najmu, jak pozostać w dobrych relacjach z najemcami oraz zminimalizować ryzyko pustostanu – koniecznie bądź z nami na spotkaniu i posłuchaj!

Prelegent: Jan Gisterek

Aktywny inwestor nie lubiący rutyny i kochający wyzwania. Lider oddziału Mieszkanicznika w Bielsku-Białej. Nieruchomościami zajmuje się od 2014 r. Ma szerokie doświadczenie branżowe od zakupów komorniczych, przez pośrednictwo, zarząd nieruchomościami po nadzór inwestorski. Obecnie obsługuje ponad 100 umów najmu rocznie, a dwa lata temu został kamienicznikiem. Wymyślił sposób na załatanie dziury prawnej w najmie okazjonalnym. Jest również współautorem książki "Wszystkie drogi prowadzą do…nieruchomości".
Jego główne dwa motta życiowe:
"Sukces to nie miejsce do którego dążysz, to droga, którą zmieszasz ku przyszłości."
"Życie jest jak supermarket – możesz z niego brać cokolwiek zechcesz."

Temat szkolenia: Jak reagować na wypowiedzenie umowy najmu mieszkania w czasie covid-19?

Dowiesz się:
– jak wyjść na przeciw oczekiwaniom niemieszkających najemców?
– jak pomóc potrzebującym najemcom?
– jak realnie można obniżyć koszty eksploatacji mieszkania? 
– czy Covid19 jest siłą wyższą?
– czy stan epidemii ogranicza możliwość realizacji umowy najmu?
– jak sobie radzić z "prawnym gotowcem", w którym strona umowy odwołuje się do "zabezpieczeń wymaganych przez Państwową Inspekcję Sanitarną"
– jak radzić sobie z odniesieniem do "Nadzwyczajnej zmiany stosunków najmu" ujętego w art. 357(1) KC

Jak przyznaje sam prelegent: "Wielu z nas ma w nieruchomościach ważne źródło utrzymania. Zatem strach o przepływy pieniężne jest jak najbardziej uzasadniony. Ale źródłem tego strachu nie jest tylko widmo otrzymania wypowiedzenia czy prośby o obniżenie czynszu, tylko właśnie niewiedza – co dalej. Szkolenie powstało na kanwie moich własnych strachów, lęków, a nawet (tak, przyznaję, były takie 2 dni) paniki. Jako, że interesuje się aspektami prawnymi, a do tego jestem nigdy nie poddającym się fighterem, to dłuższy dopływ strachu i innych negatywnych emocji, prowadzi mnie do zaciśnięcia zębów i działania, nawet jeśli „boli”. Jeszcze jeden mail, jeszcze jeden paragraf, jeszcze jeden artykuł. Jako społecznik, wiedzę tą, później przelewałem i pogłębiałem na różnych grupach, dając wsparcie innym, potrzebującym pomocy. Teraz zapraszam Cię do zapoznania się "w pigułce" z tym, jak poradzić sobie w tym trudnym czasie."

Agenda:

17:45 – 18:00 Logowanie i networking
18:00 – 18:15 Wstęp, ogłoszenia i sprawy organizacyjne
18:15 – 21:00 Prelekcja (z przerwą na networking w trakcie)
21:00 – … Networking i dalsza integracja z udziałem prelegenta

Zapisy:

Gwarancję udziału w spotkaniu daje tylko rejestracja poprzez formularz rejestracyjny w kalendarzu na stronie internetowej Stowarzyszenia w terminie do czwartku 4 lutego do godz. 15:00!

Link do webinaru zostanie wysłany w dzień spotkania, indywidualnie do osób zarejestrowanych.

Płatność:

Członkowie Stowarzyszenia (z oddziału częstochowskiego, bielskiego oraz wszystkich pozostałych) 0 zł  (zaloguj się na stronie internetowej Stowarzyszenia przed zapisaniem się na spotkanie!)
Pozostałe osoby 50 zł  (link do płatności jest zawarty w formularzu rejestracyjnym) – w przypadku zostania członkiem Stowarzyszenia w ciągu 2 dni po spotkaniu opłata wpisowa do Stowarzyszenia zostanie o 50 zł obniżona!

Zapraszamy i do zobaczenia!

Czas

(Czwartek) 18:00 - 23:00

X