0
  • Brak produktów w koszyku.

20. Relacja ze spotkania w Toruniu 7 marca 2017 r. Sabina Libera – pośrednik (nie) zbędny w inwestowaniu

Przygotowując się do inwestycji zwykle opracowujemy listę kosztów niezbędnych do poniesienia. To oszczędza niepotrzebnych nerwów i elementu zaskoczenia w postaci topniejącej gotówki. Jednym z punktów, który budzi kontrowersje, jest wynagrodzenie pośrednika w obrocie nieruchomościami. Wówczas pojawia się dylemat – korzystać z jego usług, czy próbować ominąć?

O tym, że warto ponieść taką inwestycję, przekonywała nas na marcowym spotkaniu toruńskiego oddziału Stowarzyszenia Mieszkanicznik Sabina Libera. Jako licencjonowany pośrednik w obrocie nieruchomościami, prezes krajowej delegatury Krajowej Izby Gospodarki Nieruchomościami, home stager a przede wszystkim praktyk od 2008 r., dzieliła się z nami swoim doświadczeniem wskazując przede wszystkim na to, jakie korzyści czerpiemy z pośrednictwa. Poruszyła też temat umowy na wyłączność, dementując jej złą sławę. Fakt, decydując się na jednego pośrednika możemy mieć poczucie ograniczenia. 

Spójrzmy na to jednak z innej strony – tylko jednej osobie musimy opowiedzieć całą historię nieruchomości, możemy jej przekazać klucze, a tym samym nie uczestniczyć w prezentacjach, oferta jest unikatowa a jej promocją zajmuje się sam pośrednik. Mamy też pewność, że pośrednikowi zależy na sprzedaży, bo ma konkretną motywację. Na spotkaniu można było też usłyszeć głosy inwestorów. Jak się okazało, wielu działających na rynku od dłuższego czasu, nie wyobraża sobie funkcjonowania bez pośredników. Kluczowe jest znalezienie tego zaufanego.

Z tego miejsca dziękuję wszystkim za przybycie. A już teraz zapraszam na kolejne spotkanie, które odbędzie się 4. kwietnia 2017 r. Naszym gościem będzie Anna Chmielecka, która pomoże nam właściwie przygotować się do jednego z najważniejszych ale i najtrudniejszych etapów inwestycji – remontu.

Serdecznie zapraszam,
Anna Jastrzębska Zastępca lidera toruńskiego oddziału Stowarzyszenia Mieszkanicznik
668-520-151 torun@mieszkanicznik.org.pl

Oceń ten wpis
X