• Brak produktów w koszyku.

Hanna Milewska-Wilk

Już rok szkolny, już sporo nowych umów najmu, więc czas jeszcze rozejrzeć się po rynku.
Zapraszamy na Targi Mieszkań i Domów w sześciu miastach Polski, na początek Gdańsk.

Targi nieruchomości to dobre miejsce, żeby się dosłownie rozejrzeć, co aktualnie się dzieje na rynku mieszkaniowym.

Deweloperzy nie narzekają na brak kupujących, ale zmienia się charakter nowych inwestycji. Jakie są nowinki, mody i zmiany na rynku mieszkań? Kto szuka i kupuje nowe lokale? Kto się wystawia i jaka jest oferta? Sporo informacji w jednej hali, przez dwa dni weekendu.

Oferta deweloperów zaczyna się różnicować: mieszkania i domy, bez wykończenia lub pod klucz, w centrach i na obrzeżach. Zaczyna coraz bardziej być widoczny segment mieszkań droższych, położonych w bardzo dobrych lokalizacjach, często budowanych jako nowe plomby, a czasem w gruntownie rewitalizowanych budynkach. Są robione już nie tylko "lofty" w dawnych budynkach fabrycznych, ale piękne mieszkania w kamienicach.

Wykończeniówka to temat również bardzo popularny, i coraz więcej jest pakietów usług z tym związanych. Można kupić w pełni wykończone mieszkania na rynku pierwotnym, bo klienci zaczynają doceniać całość projektu, stać jest ich również na taka usługę. Na Targach można zobaczyć ofertę usługodawców, ceny usług, trendy w samym projektowaniu. Po ilości zainteresowanych osób przy tych stoiskach można chyba mówić, że powoli odchodzimy od robienia wszystkiego samemu.

W nieruchomościach coraz więcej jest nowinek technicznych, zastosowań technologii mających ułatwiać życie i zapewniać bezpieczeństwo ludziom i budynkom. Od kilku lat można było oglądać dopiero co zaprojektowane budynki w technologii VR, ale pojawiają się i inne sposoby prezentacji nieruchomości. Systemy domu inteligentnego, rozwiązania zabezpieczające przed zalaniem, kontrola dostępu - dzieje się sporo, może wkrótce pozbędziemy się bardzo tradycyjnych, metalowych kluczy? Można to sprawdzić na Targach.

Przestrzeń publiczna, ogólnodostępna zieleń, komunikacja i infrastruktura to aspekty, na które kupujący coraz częściej zwracają uwagę. Na Targach coraz częściej obecne są lokalne urzędy, miasta pokazują swoje plany i politykę rozwoju. Warto to śledzić i sprawdzać, szczególnie jeśli już macie gdzieś nieruchomości - plany mogą sporo zmienić. Same inwestycje pokazywane na Targach mogą też pokazać trendy, bo podobnie jak w Europie zachodniej i w Stanach, zaczyna się i u nas zmieniać charakter dzielnic, dzięki nowym inwestycjom.

Serdecznie zapraszamy na Targi Mieszkań i Domów:
  • Gdańsk 14-15 września               AmberExpo
  • Poznań 21-22 września               MTP
  • Kraków 28-29 września               EXPO Kraków
  • Warszawa 12-13 października     EXPO XXI
  • Wrocław 19-20 października       Hala Stulecia
  • Łódź 26-27 października              Expo-Łódź

Mieszkanicznik będzie mieć swoje stoisko w Strefie Porad, będą też wykłady o najmie. Członkowie będą mile widziani na stoisku jako obsługa, zapraszamy do rozmów z nieznajomymi i dzielenia się swoją wiedzą i doświadczeniami.

X