0
  • Brak produktów w koszyku.

Hanna Milewska-Wilk
Mieszkanicznik  ma coraz więcej partnerów, dzięki którym rozwijają się bardzo interesujące produkty i możemy szybciej i efektywniej inwestować, łatwiej orientować się na rynku nieruchomości. Specjalnie dla inwestorów: tych obracających i tych długoterminowych, przedstawiamy RON24.
Czym jest RON24? To skrót od "Rynkowa Ocena Nieruchomości", czyli raport oceniający prawdopodobną cenę na podstawie wprowadzonych przez nas danych i porównaniu ich z zarejestrowanymi w bazie Centrum AMRON podobnymi nieruchomościami o bardzo zbliżonej lokalizacji. Baza ta jest jednym z podstawowych źródeł informacji dla banków udzielających kredytów hipotecznych, nie jest to wycena rzeczoznawcy, ale pokazuje odniesienie do cen rynkowych w danym miejscu.
Jest to bardzo ciekawe narzędzie dla tych, którzy muszą szybko zdecydować, czy dana cena za mieszkanie jest rzeczywiście okazją, ale mogą korzystać i właściciele, jeśli chcą sprzedać albo po prostu sprawdzić obecny pułap cen albo policzyć sobie rentowność najmu w relacji do aktualnej prawdopodobnej wartości nieruchomości. To zaczyna być coraz ciekawsze, bo mieszkania stabilnie zyskują, nawet w ujęciach kwartalnych, i czasem warto mieć świadomość, jaką np. moglibyśmy uzyskać pożyczkę hipoteczną.
RON24 kosztuje 10 złotych, całość - począwszy od określenia adresu, parametrów nieruchomości, zgód i zastrzeżeń, płatności i potwierdzeń - to 5 kroków. Można korzystać mobilnie lub z  komputera. Dane, na których opiera się ocena, to informacje o transakcjach, nie ogłoszenia, i dostajemy też informację o ilości tych transakcji. To też może być wskazówką, co do możliwości sprzedaży danej nieruchomości.
Polecamy współpracę z Centrum AMRON wszystkim firmom, które mają dane odnośnie czynszów najmu - są zbierane w bazie i na ich bazie również powstają raporty. Ogólne są publikowane, szczegółowe dla konkretnych mieszkań można generować w zamian za wprowadzone rekordy. Do takich ogólnodostępnych informacji jak RON24 potrzeba jednak więcej danych o czynszach.
http://www.ron24.pl/

Oceń ten wpis
X