0
  • Brak produktów w koszyku.

Warszawa, 6 kwietnia 2023 r.

Renters.pl kupuje 100% udziałów w konkurencyjnej firmie i rozpoczyna proces konsolidacji polskiego rynku mieszkań na wynajem krótkoterminowy

 

Firma Rent Like Home połączyła się z firmą Renters.pl, która nabyła 100 proc. udziałów w spółkach Rent Like Home i Rent Like Home Zachodniopomorskie. W ten sposób Renters.pl startuje z konsolidacją polskiego rynku mieszkań na wynajem krótkoterminowy.

Renters.pl

to operator wynajmu krótkoterminowego, obsługujący zarówno  klientów indywidualnych jak i  instytucjonalnych właścicieli nieruchomości szukających możliwości generowania wyższych zysków z wynajmu. Firma zaczynała jako operator apartamentów wakacyjnych w Świnoujściu, by rozrosnąć się na całe polskie wybrzeże oraz główne aglomeracje miejskie. Dzisiaj spółka zatrudnia około 200  osób. W swoim portfolio posiada już ponad 2 000 apartamentów i domów na wynajem w całej Polsce. W 2022 r. wygenerowała łączne przychody z rezerwacji na poziomie 130 mln zł. W Renters.pl zainwestował również Enterprise Investors, jedna z największych firm private equity w Europie Środkowo-Wschodniej.

Rent Like Home

przejęte przez Renters.pl, również wspiera właścicieli w zarządzaniu krótkoterminowym najmem. Zarządza obecnie blisko 500 apartamentami w sześciu miastach Polski: w Warszawie, Poznaniu, Gdańsku, Zakopanem, Wrocławiu i Międzyzdrojach. Dzięki zakupie firmy Rent Like Home, Renters.pl wzmocni swoją pozycję lidera na rynku wynajmu krótkoterminowego.

Transakcja rozpoczyna również proces konsolidacji tego sektora w Polsce i regionie. Po transakcji firma Renters.pl będzie posiadać łącznie 2 500 apartamentów i domów na wynajem w swoim portfolio.

Rynek wynajmu krótkoterminowego w Polsce jest bardzo rozdrobniony. Jest na nim wiele małych firm, które, by dalej rosnąć, potrzebują odpowiedniego wsparcia technologicznego, ale także właściwego zaplecza i zasobów finansowych. Włączenie do naszego portfolio spółki Rent Like Home to dla nas ważny krok naprzód w naszej strategii, a także dla klientów obu firm. Przyłączenie marki Rent Like Home do brandów Renters jak i Renters Prestige czy Noclegi.renters.pl pozwoli dotrzeć do kolejnych właścicieli mieszkań z naszą ofertą

– mówi Kamil Krzyżanowski, Prezes Renters.pl

 

Nie dalej niż kilka tygodni temu podczas ogłoszenia inwestycji w Renters.pl zapowiadaliśmy kolejne transakcje. Na efekty tych zapowiedzi nie musieliśmy długo czekać, a kolejne transakcje są przed nami. Rozmowy o współpracy są prowadzone nie tylko w kraju, ale także z kilkoma podmiotami w innych państwach naszego regionu. Cieszę się, że firma Renters ma sposobność, by profesjonalizować rynek i upowszechniać standardy uczciwego wynajmu

– mówi Jakub Kuberski, Vice President w Enterprise Investors

Oferta Renters.pl

obejmuje działania związane z marketingiem i generowaniem popytu, dynamiczny proces zarządzania cenami przy wsparciu autorskich systemów i algorytmów, obsługę rezerwacji i pobytów gości, a także sprzątanie i konserwację apartamentu. W ciągu trzech lat od założenia, w 2021 roku, firma Renters.pl została pierwszym partnerem sieci Marriott w Polsce i trafiła na 36. miejsce wśród top 50 największych operatorów najmu krótkoterminowego na świecie w globalnym rankingu Top Property Managers. Rok później utrzymała 36 pozycję.

 

KONTAKT DLA MEDIÓW

Radosław Milczarek

PR Manager

+48 733 500 021

radoslaw.milczarek@renters.pl

O Renters.pl

Renters.pl wspiera właścicieli apartamentów w zarządzaniu wynajmem krótkoterminowym. Pomagamy zarabiać więcej na nieruchomościach. Od 2018 roku obsługujemy apartamenty w kilkudziesięciu lokalizacjach na wybrzeżu i w największych miastach. Wywodzimy się z Pomorza Zachodniego, gdzie zajmowaliśmy się najem krótkoterminowym od 2005 roku. Większość zarządzanych przez nas obiektów trafiło do nas z polecenia innych właścicieli, którzy powierzyli nam swoje nieruchomości i cieszą się z zysków. Dzięki bieżącemu monitorowaniu wielu czynników mających wpływ na efektywność najmu krótkoterminowego, własnym narzędziom do wyceny i profesjonalnej ekspertyzie rynku zwiększamy zysk z inwestycji nawet do 50% w porównaniu z konkurencyjnymi ofertami. Wyróżniają nas proste i uczciwe zasady. Dla najbardziej wymagających gości przygotowaliśmy ekskluzywną kolekcję apartamentów o najwyższym standardzie Renters Prestige z udogodnieniami znanymi z 5-gwiazdkowych hoteli. Nasze apartamenty są także dostępne w prestiżowym programie Homes & Villas by Marriott International. Renters.pl zajęło 36. miejsce wśród top 50 największych operatorów najmu krótkoterminowego na świecie w globalnym rankingu Top Property Managers w 2021 oraz 2022 r.

 

 

 

Oceń ten wpis

Dodaj komentarz

X