• Brak produktów w koszyku.

Grudniowe spotkanie Stowarzyszenia Mieszkanicznik w Kielcach przyniosło ciekawe dyskusje na temat zarządzania najmem i relacjach z najemcami. Swoja wiedzą i doświadczeniem dzielił się z nami Józef Kajta – inwestor na rynku krakowskim oraz właściciel firmy Promabi. 
W trakcie wieczoru poruszanych było wiele kwestii. Rozmawialiśmy m.in. o tym, dla jakiego najemcy będzie nasze mieszkanie, oraz jak dany lokal przygotować pod wynajem. Wymieniliśmy się poglądami na temat weryfikacji najemców oraz dowiedzieliśmy się że, oprócz bezpiecznej umowy potrzebne będą nam dokumenty potwierdzające sprawne działanie wszystkich instalacji w mieszkaniu, aby w razie wypadku nikt nie obarczył nas winą. Ciekawym spostrzeżeniem jest traktowanie naszego najemcy jak klienta, partnera w biznesie - który uzależniony jest od dobrych relacji i współpracy opartej na jasnych zasadach.

Nasz gość przedstawił nam ciekawe pomysły na rozliczanie z najemcami. Jak reagować w przypadku awarii lub problemów wynikających z użytkowania lokalu. Przytoczył również kilka czarnych scenariuszy związanych z nierzetelnymi najemcami i powiedział jak sobie z nimi poradził. Największe zainteresowanie wzbudziła dyskusja na temat remontu a szczególnie, problem związany z przenoszeniem wentylacji do innych pomieszczeń i przepisy z tym związane.
Bardzo dziękujemy Józefowi za ciekawy wykład i gościom którzy przybyli na spotkanie.

A już teraz zapraszam na kolejne spotkanie, które odbędzie się 09.01.2018 wyjątkowo w drugi wtorek miesiąca. Gościem będzie Patryk Maciocha Zarabianie na Flipach z Legnicy. I długo wyczekiwany przez Was temat, obrotu nieruchomościami Opis: https://www.facebook.com/images/emoji.php/v9/fa5/1.5/16/1f642.png

Do zobaczenia!

pozdrawiam,
Piotr Sokół
lider oddziału Kielce
tel. 695 605 500

X