• Brak produktów w koszyku.

Za nami pierwsze powakacyjne spotkanie Mieszkaniczników na Podbeskidziu. Naszym gościem był Pan Jan Kowalczyk, prowadzący Kancelarię prawną m.in. w zakresie prawa nieruchomości, prawa mieszkaniowego, cywilnego i rodzinnego. Ponadto pośrednictwo w obrocie nieruchomościami, zarządzanie nieruchomościami oraz działalność dydaktyczną w zakresie praktyk pośrednictwa w obrocie nieruchomościami w porozumieniu z Instytutem Gospodarki Nieruchomościami w Katowicach oraz zarządzanie nieruchomościami w porozumieniu z Górnośląskim Stowarzyszeniem Zarządców Nieruchomości w Katowicach.

Tematem przewodnim była umowa na wynajem, umowa najmu okazjonalnego, jak zabezpieczyć się ze strony wynajmującego i najemcy, stosowanie i rozliczanie kaucji. W spotkaniu uczestniczyło 10 osób, w tym 9 członków i 1 były członek. Gościliśmy głównie osoby ze Śląska, a nawet jedną z Wrocławia.

Pan Jan Kowalczyk omówił główne punkty jakie powinny znaleźć się w umowie i przede wszystkim odpowiedział na szereg pytań, pytań było tyle, że nawet nie w przeciągu 3 godzinnego spotkania nie było nawet 5 minutowej przerwy. Mamy nadzieję, że uczestnicy wyszli ze spotkania usatysfakcjonowani, przynajmniej takie były opinie na „after party” na Rynku w chyba w jeden z ostatnich tak ciepłych wieczorów.

Następne spotkanie już 8 października (sobota), tym razem nie nieoficjalne tylko z kolejnym ekspertem, a będzie nim Julia Burzyńska – Kaczyńska mieszkaniczniczka, która wraz z mężem mieszkają od 7 lat w Londynie, inwestują w nieruchomości z myślą o osiągnieciu wolności finansowej i prowadząc znanego bloga „Mieszkanicznik od podszewki” szczegóły wkrótce.

Łukasz i Aleksandra Ćwik, Liderzy O/Bielsko-Biała

X