0
  • Brak produktów w koszyku.
 
 
Wyszło jak zwykle......Winking smile
 
Wyszło jak zwykle, czyli pierwsze powakacyjne spotkanie Mieszkaniczników ze Śląska miało zakończyć się o 21.00, a zaczęliśmy się sposobić do wyjścia sporo po 22.30.
 

Zasiedzieliśmy się, ale i ciekawych tematów było sporo. Ale po kolei:

Spotkanie odbyło się w jednej z restauracji na terenie centrum handlowego Silesia City Center. Przybyło – wliczając Sławka Muturi, który kontynuuje objazd po Polsce – łącznie 14 osób.

Cieszy zwłaszcza to, że było kilka zupełnie nowych osób, które do tej pory nie uczestniczyły w spotkaniach. Cieszy również fakt, że reprezentacja obejmowała sporą część Aglomeracji. Oprócz Katowic byli członkowie i sympatycy między innymi
z Bielska Białej, okolic Raciborza, Łazisk, Chorzowa, Tychów, itd.

Mieliśmy w gronie również dwóch doświadczonych kamieniczników – którzy chętnie dzielili się swoimi doświadczeniami z ciut grubszym formatem, niż – wydawałoby się – zwykłe mieszkanie.

Oprócz prezentacji książki Pomysł do wynajęcia, sporo czasu poświęciliśmy na omówienie zbliżającego się II Kongresu Mieszkaniczników.

Dodatkowo dwa tematy zajęły nam sporo czasu – szeroko pojęta kwestia podatków – czyli kto za co i ile płaci. Do tego prezentacja i dyskusja nad przygotowywanym na Kongres dokumentem, który roboczo nazwaliśmy Kodeks Etyki Mieszkanicznika. Ma to być z założenia spis podstawowych zasad, którymi przy wynajmie będzie się kierował każdy z nas. Oficjalna prezentacja będzie właśnie na Kongresie, a póki, co – pracujemy nad finalną wersją.

Potem, – jako że w naszym gronie było w sumie trzech współautorów książki Pomysł na Wynajem – był czas na pamiątkowe autografy, zdjęcie rodzinne i pożegnanie

Kolejne spotkanie będzie pod koniec października – i już serdecznie na nie zapraszamy!

Oceń ten wpis
X