• Brak produktów w koszyku.

Drodzy Mieszkanicznicy i Sympatycy Stowarzyszenia,

Kwietniowe spotkanie Mieszkanicznika Pomorze po raz pierwszy zorganizowaliśmy w nowej lokalizacji, w byłym Pałacu Ślubów w Gdańsku Wrzeszczu, obecnie Centrum Informacji i Wspomagania Organizacji Pozarządowych, Al. Grunwaldzka 5. Sala jest obszerna, wyposażona w odpowiedni sprzęt i znakomicie nadaje się do naszych zebrań. Pierwsze dwie godziny są bezpłatne, natomiast za trzecią trzeba było dopłacić 50 PLN. Zapewniliśmy też własne, ciepłe napoje i kruche ciasteczka. Przybyło blisko 30 osób, więc koszty wyniosły po kilka złotych od osoby. Wśród uczestników pojawili się zarówno starzy bywalcy jak i zupełnie nowi entuzjaści inwestowania w nieruchomości na wynajem.

Zgromadzeni z zainteresowaniem wysłuchali wystąpienia Mieszkaniczniczki z Gdańska - Moniki Stoczyńskiej, autorki jednego z rozdziałów książki Pomysł do wynajęcia". Monika bardzo obrazowo przedstawiła swoje działania w dziedzinie najmu i zakupu nieruchomości. Usłyszeliśmy też od niej wiele ciekawych pomysłów na pozyskiwanie mieszkań w drodze zamiany czy odkupowania od osób posiadających duże, atrakcyjne mieszkania w znakomitych lokalizacjach, które są obciążone tak wysokimi czynszami, że właściciele nie są w stanie ich opłacać. W takiej sytuacji ogromną zaletą jest posiadanie mieszkania obłożonego małym czynszem. które możemy "oddać" w rozliczeniu.

Następnie Mirosław przedstawił informację z wyjazdu członków naszego oddziału na III Kongres Mieszkanicznika do Łodzi. Na podstawie dokonanych opłat za udział w kongresie, obliczyliśmy, że wzięło w nim udział 25 osób z Pomorza. Porównując tę liczbę z reprezentantami innych regionów, których spotkaliśmy na miejscu, wychodzi nam, że oprócz reprezentantów Łodzi i Warszawy, byliśmy najliczniejszą ekipą z "głębi kraju". Kilkunastu uczestników wyjazdu, podzieliło się swoimi wrażeniami z resztą obecnych, którzy po takiej dawce oficjalnych i półprywatnych relacji, już teraz nabrali ochoty na udział w kolejnym, ogólnopolskim Kongresie.

Kasia poinformowała zebranych, że na Facebook'u utworzona została grupa Mieszkanicznik Pomorze. Będą tam publikowane informacje o działaniach i inicjatywach Mieszkanicznika. Można również umieścić informacje o wolnych mieszkaniach do wynajęcia czy poszukiwanych fachowcach. Opiekunkami grupy są Kasia i Monika. Zachęcamy do przyłączania się do nas na Facebook'u. Dzięki temu portalowi łatwiej będzie nam utrzymywać kontakt. 

W ostatniej części spotkania wywiązała się ciekawa dyskusja dotycząca różnych aspektów najmu a także tematów, które warto poruszać w przyszłości. Ustaliliśmy też, że kolejne zebrania odbędą się w tym samym miejscu 21 maja i 18 czerwca o godz. 18:00.

Łączę pozdrowienia
Mirosław Żeromski

X