• Brak produktów w koszyku.
Prawo mnie totalnie zawiodło w tym momencie. Trudne przeprawy z dzikimi lokatorami. Jak ich uniknąć?

Dzicy lokatorzy - to chyba największa obawa osób wynajmujących mieszkania. Znalezienie przypadkowego najemcy może się skończyć tym, że stracisz dostęp do własnego mieszkania, będziesz utrzymywał intruza w swoim domu, a wymiar sprawiedliwości będzie go chronił.

Poznajcie historię pani Karoliny, która przez lata walczyła o to, żeby móc zamieszkać w swoim mieszkaniu.

Link do reportażu TVP2
Link do reportażu Polsat

Pani Karolina, choć może już spać we własnym łóżku albo szukać nowych najemców, wygrała zaledwie bitwę. Wciąż czeka ją wielka sądowa batalia o odzyskanie długu. Kwoty idą w dziesiątki tysięcy złotych. Pieniądze pewnie uda się wyegzekwować, ale bohaterka reportażu nigdy nie odzyska lat i nerwów straconych na awantury i rozprawy.

Jak zabezpieczyć się przed dzikimi lokatorami?

Historia ta dokładnie pokazuje, dlaczego jako wynajmujący powinieneś zadbać o swoje bezpieczeństwo. Żeby nie musieć uciekać się do tak drastycznych metod, jak pani Karolina, wystarczy wprowadzić do swojej praktyki wynajmu trzy proste zasady:

  1. Selekcja najemców
  2. Umowa i sąd arbitrażowy do rozstrzygania sporów
  3. Kaucja

To, co boli najbardziej, to fakt, że prawo nie tylko pozostawiło panią Karolinę samą z problemem, ale przede wszystkim to, że przepisy CHRONIĄ DZIKICH LOKATORÓW! Potrzeba zmian jest ogromna i nie ustajemy w wysiłkach, żeby znaleźć uczciwe rozwiązania prawne chroniące obie strony najmu.

Póki te zmiany nie nastąpią, lepiej zapobiegać niż ponosić straty; lepiej się jednoczyć niż samemu stawiać czoło bezczelności dzikich lokatorów i machinie prawnej.

Stowarzyszenie Mieszkanicznik powstało właśnie po to, żeby jego członkowie unikali takich problemów i wychodzili z nich obronną ręką. Jako społeczność możemy więcej. Gdy prawo nie pomaga, musimy pomóc sobie sami!

Dołącz do Mieszkanicznika. Zadbaj o swoje interesy teraz i lepsze rozwiania prawne na przyszłość. Weź udział w tworzeniu cywilizowanego rynku nieruchomości ? bez dzikich lokatorów. Mamy już ponad 10 000 członków i sympatyków, ponad 20 oddziałów na całym świecie oraz 40 000 nieruchomości!

Miałeś do czynienia z dzikimi lokatorami? Znasz inne sposoby radzenia sobie w takiej sytuacji? Co zrobiłbyś na miejscu pani Karoliny?

 

X