• Brak produktów w koszyku.

Serdecznie zapraszamy na majowe spotkanie Mieszkaniczników w Katowicach.
Temat spotkania: Sukcesja majątkowa, czyli jak zapisać nieruchomość w spadku
Prelegent: Monika Balińska

Na jaką wiedzę i rady możesz liczyć uczestnicząc w prelekcji?

Przede wszystkim dostaniesz impuls do załatwienia ważnych, rodzinnych i majątkowych spraw odpowiednio wcześniej. Na spokojnie, w atmosferze zaufania i rodzinnego porozumienia. Poznasz zasady dziedziczenia, a ponad to i dowiesz się, jak odpowiednim testamentem czy zapisem można zrobić to inaczej i co później - jakich formalności i kiedy powinni dopełnić spadkobiercy po śmierci spadkodawcy.
Monika podpowie rozwiązania pozwalające na uniknięcie sporów pomiędzy spadkobiercami, doradzi jak uniknąć rozproszenia czy zmarnowania majątku przez spadkobierców. Jak wszystko najlepiej odpowiednio wcześniej przygotować w dokumentach, aby rodzinie nie dokładać stresów i problemów jeśli znajdą się w takiej traumatycznej sytuacji jak śmierć bliskiej osoby.
Podczas wykładu dowiesz się, jak zabezpieczyć majątek oraz interesy spadkobierców - zarówno tych, którzy nieruchomościami się interesują i posiadają odpowiednią wiedzę i kompetencję, jak i tych, którzy się na nich nie znają i nie chcą się nimi zajmować. Tak, żeby nikt nie czuł się pokrzywdzony.
Dodatkowo poruszony zostanie temat sukcesji majątkowej jednoosobowych przedsiębiorstw osób fizycznych - chodzi o nowe przepisy, które obowiązują zaledwie od pół roku, a które pozwalają uniknąć "śmierci" przedsiębiorstwa wraz ze śmiercią przedsiębiorcy.

Celem jest dać Ci wiedzę, która rozwiąże problemy zanim się one jeszcze pojawią.

A kim jest nasz gość?

Monika Balińska Absolwentka Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, przedsiębiorca, aktywna inwestorka w nieruchomości na wynajem. Nieruchomości zna zarówno ze strony teoretycznej, jak i praktycznej ? jako najemca i wynajmujący. Doświadczenie zdobywała w kancelarii notarialnej, obecnie prowadzi biuro rachunkowe, prowadziła również wykłady na studiach podyplomowych dla pośredników w obrocie nieruchomościami.

Mieszka, pracuje i inwestuje w Częstochowie. Jest liderką częstochowskiego oddziału Mieszkanicznika. Uwielbia swoją rolę zawodową i chętnie dzieli się wiedzą podczas wykładów, prelekcji oraz na blogu formalnoscinieruchomosci.pl Jest również współautorką książki "Pomysł do wynajęcia 2"

Obszary jej specjalizacji to m.in.: księgi wieczyste oraz inne dokumenty związane z nieruchomościami, sukcesja majątkowa czy podatki w nieruchomościach.

Chcąc, by ta fundamentalna i konieczna do przyswojenia wiedza, rozeszła się jak najbardziej, często uczestniczy w wydarzeniach poświęconych rynkowi nieruchomości.

Prowadzi zamknięte oraz otwarte szkolenia dla biur nieruchomości oraz pośredników w obrocie nieruchomościami, warsztaty i szkolenia dla inwestorów w nieruchomości. Udziela prywatnych konsultacji dla osób zainteresowanych nieruchomościami czy poszukujących wiedzy na temat prawa spadkowego. Zarówno na potrzeby biznesowe jak i w życiu prywatnym. Sprawia, że rozjaśnienie zawiłych formalności uspokaja rozmówcę.

Interesuje się nieruchomościami, rozwojem osobistym oraz organizacją czasu ? co jest niezbędne będąc mamą trójki dzieci.

Data spotkania:  30.05.2019, godz. 18:00
Miejsce spotkania: ulica Żelazna 17, sala D23 Katowice

AGENDA:
  • Formalnie spotkanie zacznie się o 18.30, a rejestracja już od 18.00.
  • 00-18.30 rejestracja uczestników i networking
  • 30-18.45 powitanie, przypomnienie celów i misji Stowarzyszenia Mieszkanicznik
  • 45-21.00 zaproszony gość. W okolicy 19.30 ? planowana 15 minutowa przerwa na kawę i networking
  • 50 słowo na niedzielę :-) , zapowiedź kolejnego spotkania i pożegnanie
Jak wziąć udział :

Członkowie Stowarzyszenia zainteresowani wzięciem udziału w naszym spotkaniu prosimy o przejście na stronę CRM Mieszkanicznika  zalogowanie się a następnie wyszukanie Wydarzenia, zarejestrowanie się oraz płatność przelewem 10zł (gotówką przed spotkaniem 20zł)
Osoby nie będące członkami proszę kliknąć  TUTAJ (lub skopiować i wkleić w przeglądarce)
Osoby które nie są członkami Stowarzyszenia, za wstęp płacą przelewem 40zł. (płatność w gotówce przed spotkaniem 100zł)
Jeśli komuś spodobają się nasze spotkania i zdecyduje się w ciągu kolejnych 48h wstąpić w szeregi Stowarzyszenia - opłata w wysokości 40zł zostanie zaliczona na poczet opłaty wpisowej do Stowarzyszenia.
Zachęcamy do wcześniejszej rejestracji.
By mieć miejsce na sali KAŻDY musi się zarejestrować. 

UWAGA REJESTRACJĘ I OPŁATY PRZELEWEM NA SPOTKANIE ZAMYKAMY W DNIU SPOTKANIA O GODZINIE 14:00. 

 

Zapraszamy i do zobaczenia!

Radosław Rup wraz z zespołem
Lider o/Katowice
katowice@mieszkanicznik.org.pl

X