0
  • Brak produktów w koszyku.

http://www.nieruchomosci.biz, Zarządzanie najmem, Katarzyna Gąsowska, Członek Stowarzyszenia Właścicieli Nieruchomości na Wynajem Mieszkanicznik, 7.II.2014

Czy samodzielnie zarządzać najmem mieszkania czy przekazać to w ręce profesjonalistów (firm zarządzających nieruchomościami na wynajem). Za i przeciw?

Usługa zarządzania najmem nie jest droga. Firmy świadczące takie usługi stosują swoje indywidualne cenniki. Można przyjąć, że średnie miesięczne wynagrodzenie wynosi ok. 10% przychodu z najmu, co daje dla nieruchomości generującej miesięcznie 2000 zł, koszt na poziomie 200 zł miesięcznie. Niejednokrotnie znalezienie najemcy jest w cenie usługi. Zamiast płacić agencji nieruchomości wynagrodzenie za znalezienie najemcy w wysokości 100% można przeznaczyć te pieniądze na zlecenie zarządzania. W stosunku do uzyskanych korzyści oraz znacznego ograniczenia ryzyka strat, wydaje się to być niewielką kwotą, szczególnie, że dzięki odpowiedniemu zarządzaniu nieruchomość może generować większe dochody.

Puls Biznesu: Komentarz, Nieruchomość w dobrych rękach, 4.II.2014

Artykuł poświęcony usłudze, która sprawdza się w rozwiniętych rynkach nieruchomości, i która w Polsce dopiero zaczyna zdobywać uznanie właścicieli-inwestorów, mianowicie: zarządzanie najmem. W Wielkiej Brytanii jest standardem, że właściciele powierzają nieruchomości profesjonalistom, a zaoszczędzony czas przeznaczają na pracę zawodową i zarabianie dodatkowych pieniędzy. W Polsce panuje lubimy wszystko robić sami, ale ten trend powoli mija. Z usług firm zarządzających najmem korzystają praktycznie wszyscy obcokrajowcy, którzy inwestycyjnie kupili mieszkania czy domy w naszym kraju, oraz Polacy mieszkający na stałe za granicą.

Oceń ten wpis
X