0
  • Brak produktów w koszyku.

Stowarzyszenie Mieszkanicznik z racji swojej misji i czynnego udziału w najróżniejszych przedsięwzięciach dotyczących detalicznego rynku najmu zostało zaproszone do bardzo aktywnego uczestnictwa w Forum dialogu Mieszkaniowego organizowanym przez Radę Mieszkalnictwa. Zapraszamy Was - naszych członków - również do wzięcia udziału, bo poruszanych tematów będzie bardzo dużo!
Na Forum zaproszeni są wszyscy zainteresowani nieruchomościami, w szczególności mieszkaniowymi, bo zbierane są głosy ekspertów, gmin, przedsiębiorców małych i całkiem dużych. Uczestnictwo jest bezpłatne, wymaga rejestracji i poddania się kontroli na wejściu. Zakres tematyczny, podzielony na pięć ścieżek, to bardzo szeroki wachlarz: od mieszkań socjalnych i budowy zasobów gminnych, poprzez wyzwania prawne, finansowe, organizacyjne, techniczne, a nawet te związane z migracjami i pracownikami sektora. Forum ma służyć zaznaczeniu istotnych kwestii, zebraniu grup profesjonalistów i ekspertów mogących proponować i opiniować najlepsze rozwiązania dla nie tylko rynku, ale całego sektora mieszkaniowego w Polsce.
Powierzono nam stolik pod roboczym hasłem "Standardy najmu" w ścieżce 2 - Nowe rozwiązania prawne i finansowe. Chcemy zaproponować sposób na dojście do równowagi praw wynajmującego i najemcy, bardziej klarowne rozwiązania prawne i podatkowe dla najmu, sposoby na współpracę z gminami, które mogą wspierać najemców w zaspokajaniu ich potrzeb mieszkaniowych. To tematy z reguły dość kontrowersyjne, ale dążenie do równowagi i przejrzystości do tej pory zjednywało nam tylko sprzymierzeńców.
Zapraszamy do udziału również w "sąsiednim" stoliku w tej samej ścieżce, poświęconemu instrumentom do inwestowania w nieruchomości, również mieszkaniowe z jednej strony, a pozyskiwania finansowania na projekty mieszkaniowe z drugiej. Dyskusja dotyczyć ma już istniejących możliwości, ale i tych planowanych, bezpieczeństwa inwestorów, odpowiedzialności zarządzających, również w perspektywie przyszłych emerytur.
Forum otworzą oczywiście członkowie rządu odpowiedzialni obecnie za politykę mieszkaniową, ale obecni będą też przedstawiciele ministerstw odpowiadających za najróżniejsze regulacje i tworzenie prawa. Ma to usprawnić i ułatwić korzystanie z wiedzy zgromadzonych i zainteresowanych osób w planowaniu i tworzeniu polityki mieszkaniowej, bo łączy ona bardzo wiele zagadnień. Zapraszamy do udziału.
https://forumdialogumieszkaniowego.pl/#start
Hanna Milewska-Wilk

Oceń ten wpis
X