0
  • Brak produktów w koszyku.

5 lutego spotkaliśmy się ponownie w siedzibie Google w Dublinie. Było nas 16 osób, z czego jeden kolega dojechał na spotkanie z drugiego krańca Irlandii, czyli ponad 300 km w jedną stronę!

Rozmawialiśmy o celach Stowarzyszenia Mieszkanicznik, jak współpracując jako grupa możemy wzajemnie się wspierać, odnosić korzyści i pozytywnie wpływać na rynek najmu. Większość spotkania poświęciliśmy na szczegółową analizę dochodów potrzebnych do uzyskania wolności finansowej żyjąc w Polsce oraz na dyskusję nad kilkoma case studies. Spotkanie trwało ponad 4 godziny i ciężko było nam się rozstawać, bo tematów do rozmów nie brakowało.

Następnym razem zamierzamy zaprosić na nasze spotkanie specjalistę do spraw podatków w Polsce i porozmawiać o tym, jak legalnie minimalizować obciążenia podatkowe. Naszym celem jest zapraszanie innych inwestorów i ekspertów, z Wielkiej Brytanii (to przecież po sąsiedzku) oraz z Polski. Zaplanowaliśmy też już kilkanaście nowych tematów na kolejne spotkania:
1. Case study - opis własnej inwestycji.
2. W którym mieście najlepiej kupić mieszkanie na wynajem w Polsce? Jak nim zdalnie zarządzać?
3. Możliwość kupna domu lub mieszkania do remontu w Co. Dublin.
4. Spotkanie w terenie - obejrzenie inwestycji, spotkanie z inwestorami.
5. Czy ma sens inwestowanie w Polsce, biorąc pod uwagę aktualne kurs walut, sytuację rynkową?
6. Kredyt na mieszkanie w Polsce. Gdzie, jak, opis krok po kroku.
7. Flipping w celu zbudowania kapitału.
8. Wynajem garaży.
9. Sposoby na wyszukiwanie okazji inwestycyjnych.
10. Optymalizacja procesów biznesowych.
11. Kwestie opodatkowania najmu.
12. Przykłady trudnych najemców - jak sobie z nimi radzić?
13. Zarządzanie ekipami remontowymi.
14. Zbudowanie właściwego teamu, jeśli chcemy wejść na wyższy poziom i żyć tylko z najmu mieszkań (mentor, pośrednik, doradca kredytowy, notariusz, agent ubezpieczeniowy, ekipa remontowa, osoba zarządzająca, itp.).
15. Przetargi i licytacje mieszkań.
16. Dobór wyposażenia i sprzętu AGD w mieszkaniach pod wynajem.

Wszyscy uczestnicy zgodnie przyznali, że było to bardzo wartościowe spotkanie i z niecierpliwością czekamy na kolejne. Następnym razem umówimy się na początku kwietnia 2016, termin i miejsce do potwierdzenia. Informacja będzie rozesłana standardowymi kanałami: poprzez e-mail oraz naszą grupę na Facebooku: 'Mieszkanicznik Dublin'."

Pozdrawiam serdecznie,
Tomasz Kaplan. Lider Oddziału w Dublinie

Oceń ten wpis
X