0
  • Brak produktów w koszyku.
Prawa wynajmującego potrzebują ochrony. Rynek wynajmu mieszkań potrzebuje ciągłych zmian standardów.

Od 2012 roku realizujemy misję, do której stowarzyszenie zostało powołane – cywilizowanie polskiego rynku najmu prywatnego. Co to oznacza w praktyce?

Skupiamy się na konkretnych działaniach:

1. Edukacja oraz promocja etycznych i legalnych standardów postępowania kierowana do obu stron uczestników tego rynku - zarówno do wynajmujących jak i najemców. Skutek: wynajem jest bezpieczny mimo wyjątkowo trudnych warunków prawnych prowadzenia takiej działalności, ukierunkowanych na prawo lokatora.

2. Edukacja podatkowa wynajmujących. Skutek - diametralna zmiana sposobu myślenia ludzi związanych z tym środowiskiem. Funkcjonowanie w szarej strefie jest obecnie źle postrzegane. Osoby te reinwestują osiągnięte zyski w kolejne przedsięwzięcia biznesowe związane z powiększeniem i podniesieniem standardu zasobu mieszkaniowego w kraju.

3. Wspieramy przedsiębiorczość i innowacyjne inicjatywy biznesowe, tworzące infrastrukturę wsparcia detalicznego najmu mieszkaniowego. Jesteśmy platformą nawiązywania kontaktów między przedsiębiorcami, wymiany wiedzy i doświadczeń. Rozwój przedsiębiorczości w obszarze działań na rynku najmu powoduje, że rynek ulega systematycznej profesjonalizacji doganiając tym samym poziom europejski.

4. Prowadzimy działania w sytuacjach kryzysowych, gdy prywatne zasoby mieszkaniowe oferowane do wynajmu mogą wesprzeć dobre działania rządowe, społeczne, humanitarne.

5. Współpracujemy z wszystkimi mediami w celu nagłaśniania patologii rynku wynajmu w sytuacjach dotyczących nieuczciwego najemcy.

6. Bierzemy udział w konsultacjach społecznych w procesach legislacyjnych w celu pokazania istoty działań wynajmujących (osób prywatnych i przedsiębiorców) i ich społeczno-gospodarczego wpływu na rozwój całego tego sektora.

 

Wszystkie działania Mieszkanicznik prowadzi dzięki finansowemu wsparciu swoich członków, partnerów i darczyńców.

 

Przedstawiamy dziś naszego pierwszego Darczyńcę – firmę, z którą wierzymy we wspólną ideę, i która postanowiła wpierać nas dzieląc się wypracowanym zyskiem – Kantor.pl. Oznacza to, że każdy z Was – Członkowie i Sympatycy korzystając z tej platformy wymiany walut również wesprze Mieszkanicznika.

Właściciel platformy to Mieszkanicznik od początku istnienia stowarzyszenia. I - jak mówi - na wymianach walut zęby zjadł.

Mamy korzystniejszy niż na rynku spred, dostęp do historii transakcji, możliwość pobrania faktury i wiele innych użyteczności. Jeśli zatem wymieniasz waluty – koniecznie tu zajrzyj: https://mieszkanicznik.kantor.pl/

 

O programie dla darczyńców dowiesz się więcej tu: https://mieszkanicznik.org.pl/dla-darczyncow/

Dziękujemy! Wasze wsparcie jest dla nas bardzo ważne!

Oceń ten wpis
X