• Brak produktów w koszyku.

Częstochowski oddział Stowarzyszenia Właścicieli Nieruchomości na Wynajem "Mieszkanicznik" serdecznie zaprasza na ostatnie spotkanie w 2018 roku!
Tradycyjnie w pierwszy czwartek miesiąca, który wypada 6 grudnia 2018 roku. Jak zwykle zbieramy się od godz. 18:00 W Koronie Drzew przy ul. Racławickiej 2 w Częstochowie.
Spotkanie będzie wyjątkowe: Mikołajkowe, w przedświątecznej atmosferze, zawierające zarówno podsumowanie bieżącego roku, jak i zapowiedzi na nowy, mieszkanicznikowy rok w Częstochowie! Do tego nowe w naszym oddziale pomysły i projekty... Zdradzę, że związane z książkami, a jednym z nich będzie losowanie nagrody książkowej dla jednej z osób, które zarejestrują się najszybciej!
Dlatego nie czekaj, zapisz się już teraz:
https://crm.mieszkanicznik.org.pl/civicrm/?page=CiviCRM&q=civicrm/event/info&reset=1&id=99&noFullMsg=true
 REJESTRACJA  DLA  CZŁONKÓW  STOWARZYSZENIA
Aby dokonać rejestracji jako członek Stowarzyszenia  należy uzyskać dostęp do konta, klikając w link:
https://crm.mieszkanicznik.org.pl/password-reset/
Następnie trzeba podać adres e-mail (ten sam, co przy rejestracji do Stowarzyszenia), na który zostanie wysłana instrukcja ustawiania hasła. Po ustawieniu nowego hasła, można logować się już bezpośrednio poprzez  stronę  https://crm.mieszkanicznik.org.pl/ podając swój adres email i ustanowione hasło. Ustawianie hasła działa tylko dla osób z ważną składką lub składką przeterminowaną ale nie dłużej niż rok. Zniżka naliczana jest tylko dla osób z ważną składką!
Tym razem w roli prelegenta wystąpię ja Monika Balińska. Przybliżę Wam wybrane problemy związane z rozliczaniem podatków, które wiążą się nieodzownie z działalnością w branży nieruchomości.
Kilka słów o mnie:
Z nieruchomościami, najmem i obrotem, związana jestem od kilkunastu lat, początkowo jako najemca (od 2003 roku), następnie jako pracownik kancelarii notarialnej (od 2008 roku), w końcu jako aktywna inwestorka (od 2013 roku). Więcej o początkach mojej przygody z inwestowaniem w nieruchomości możesz przeczytać w książce "Pomysł do wynajęcia 2", której jestem współautorką.
Również z podatkami jestem związana od 2003 roku - zaczynałam od teorii jako studentka, a w efekcie absolwentka Uniwerstytetu Ekonomicznego w Krakowie na kierunku Finanse i rachunkowość, później absolwentka studiów podyplomowych Rachunkowość i podatki małych i średnich przedsiębiorstw na Politechnice Częstochowskiej.
Dawno, dawno temu zaczynałam od prowadzenia księgowości i rozliczania podatków na potrzeby własne, rodziny i znajomych, obecnie zajmuję się tym zawodowo: prowadzę własne biuro rachunkowe Abacus i na co dzień wyręczam innych przedsiębiorców z wywiązywania się z obowiązków wobec urzędu skarbowego i innych instytucji.
Nieruchomości, dokumenty i liczby to moja pasja i nigdy mi się nie nudzą! Swoją wiedzę i doświadczenie wykorzystuję w praktyce, lecz również dzielę się nią z innymi podczas prelekcji, wykładów, szkoleń, prywatnych konsultacji oraz na blogu formalnoscinieruchomosci.pl
Podczas wykładu opowiem o dostępnych formach opodatkowania działalności związanej z nieruchomościami, możliwościach wyboru, terminach. Podpowiem jak oszacować konieczny do zapłaty podatek, aby wybrać korzystną dla nas formę rozliczeń. Wskażę na jakie jeszcze aspekty działalności i rozliczeń należy zwrócić uwagę, aby podatki nie zjadły naszych zysków z inwestycji!
Po części oficjalnej nie może zabraknąć również tej nieoficjalnej. Równie gorąco zapraszam na nasze świąteczne, integracyjne after-party w pizzerii Allegro!
Agenda:

  • 18:00 - 18:30 rejestracja i networking
  • 18:30 - 18:45 wstęp i sprawy organizacyjne
  • 18:45 - 20:45 prelekcja Jak rozliczać podatki w nieruchomościach w 2019 roku?
  • (ok. 19:45-20:00 przerwa)
  • 20:45 - 21:00 zakończenie części formalnej, zaproszenie na after-party i kolejne spotkanie
  • 21:15 - 23:15 świąteczne, integracyjne after-party w pizzerii Allegro

Opłaty

  • dla członków Stowarzyszenia (z oddziału częstochowskiego oraz wszystkich pozostałych) wstęp gratis
  • dla osób spoza Stowarzyszenia 30 zł płatne przelewem podczas rejestracji on-line lub 60 zł gotówką na miejscu

Nie może Cię zabraknąć! Do zobaczenia :)
 
Z pozdrowieniami,
Monika Balińska
Lider oddziału Częstochowa

 

X