• Brak produktów w koszyku.

Zarząd Stowarzyszenia

Kusiak Jacek - Prezes Zarządu

Współzałożyciel i Prezes Stowarzyszenia "Mieszkanicznik" . Od 2000 roku nieprzerwanie związany z rynkiem nieruchomości na wynajem. W Stowarzyszeniu również jest ekspertem od umów najmu, selekcji najemców, remontów i szkoleń dot. Inwestowania. Inżynier, absolwent Politechniki Lubelskiej. Przez 11 lat pracował we Francji, Niemczech, Hiszpanii, Grecji i Polsce w dużej międzynarodowej korporacji, natomiast obecnie wykorzystując to doświadczenie prowadzi własne firmy i spółki. Są nimi np. K-Investments.eu - firma zarządzająca nieruchomościami na wynajem oraz remontująca kompleksowo nieruchomości. Arqis.co platforma do wspólnego inwestowania w nieruchomości. Investments4you.biz portal ogłoszeniowy dla inwestycji, inwestorów i usług z rynku nieruchomości. Z uwagi na swoje doświadczenie w produkcji i nieruchomościach jest pomysłodawcą i twórcą powstałej w 2016 roku pod Kielcami fabryki drzwi zewnętrznych Polstar.pl zatrudniającej ok 100 osób i dostarczającej wyroby do wielu krajów Europy. Od 1994 roku konsekwentnie buduje swoją wolność finansową również poprzez giełdę papierów wartościowych, z powodzeniem inwestuje w akcje, kontrakty terminowe, fundusze inwestycyjne zagraniczne. Od kilku lat związany również z technologią blockchain, która będzie miała przełomowy wpływ również na te wszystkie biznesy wymienione powyżej. Od zawsze związany z organizacjami społecznymi i studenckimi, takimi jak ZSP, zajmował stanowisko Redaktora Naczelnego Gazety, organizował różne wydarzenia i był członkiem Sądu Koleżeńskiego. Związany również z organizacją IAESTE, gdzie zajmował się międzynarodową wymianą studentów na praktyki zagraniczne. Zawsze skupiając się na organizacji społeczności wokół istotnych tematów, a przy tym rozwiązujących problemy ludzi. Prywatnie szczęśliwy mąż i ojciec dwóch córek. Jego hobby to języki obce, podróże, wino francuskie i zdrowe odżywianie. Marzy o własnym domu na południu Francji z widokiem na błękitne morze, dzięki czemu będzie mógł spędzać połowę roku w Polsce, a drugą w malowniczej Francji. Jego motto to "Lepiej spróbować i żałować, że sie nie udało. Niż żałować, że się nie spróbowało"

Kuliga Robert - Wiceprezes Zarządu

Wiceprezes Stowarzyszenia i Lider warszawskiego oddziału Stowarzyszenia Mieszkanicznik. Od początku istnienia Stowarzyszenia aktywnie zaangażowany w budowanie struktur lokalnych i ogólnopolskich. Propagator idei przedsiębiorczości społecznej, powszechnego dostępu do atrakcyjnych, ale etycznych i profesjonalnych sposobów inwestowania.

Pomaga w obszarach: remontów zabytkowych budynków, remontów nieruchomości pod wynajem, umów z uczestnikami procesu inwestycyjnego, organizacji wynajmu na pokoje, projektowania i home stagingu wnętrz pod wynajem, rozpoczęcia inwestowania w nieruchomości na wynajem, finansowania projektów inwestycyjnych, współpracy z innymi inwestorami.

Pierwszą firmę założył mając 26 lat, a w nieruchomości inwestuje  od roku 2007 systematycznie budując portfolio nieruchomości na wynajem. Absolwent m.in. Uniwersytetu Jagiellońskiego, studiował również w Stanach Zjednoczonych  i Wielkiej Brytanii gdzie w sumie przebywał kilkanaście lat. Swoją wiedzę o inwestowaniu pogłębia ucząc się od najlepszych na świecie. Inwestowanie w nieruchomości pozwala mu łączyć pasje osobiste, zawodowe i pracę.

Katarzyna Gontarczyk - Członek Zarządu, Skarbnik

pracuje na rzecz Stowarzyszenia od 2014 r. prowadząc administrację biura oraz projekt edukacyjno-biznesowy dla inwestorów w nieruchomości na polskim rynku najmu „Kongres Mieszkanicznika”.  Z zawodu ekonomista i zarządca nieruchomości. Posiada licencję zawodową nadaną w 2005 roku w trybie przepisów ustawy o gospodarowaniu nieruchomościami przez ówczesnego Ministra Transportu i Budownictwa czyli przed deregulacją zawodu, która nastąpiła w 2014 roku. Licencja nr 14240.  Od 2006 roku realizuje swoją pasję do nieruchomości. Oprócz pracy na rzecz Stowarzyszenia  zajmuje się (obecnie na niewielką skalę) zarządzaniem nieruchomościami oraz doradztwem w zakresie zarządzania nieruchomościami mieszkalnymi na zlecenie zarządów wspólnot oraz osób prywatnych. „Po godzinach” pisze bloga  https://zarzadca-online.pl/. Dzięki kontaktom nawiązywanym z członkami stowarzyszenia stała się aktywnym inwestorem w nieruchomości.

Komisja Rewizyjna

Waldemar Kochanek - Przewodniczący Komisji Rewizyjnej

Od wielu lat związany z doradztwem podatkowym, głównie w aspekcie cen transferowych. Doradza największym podmiotom, dzięki pracy w jednej z firm "Wielkiej Czwórki". Od 2012 roku jest też aktywnym inwestorem na rynku nieruchomości. Rozpoczął od zakupu kawalerki na wynajem, ale nieruchomości tak zawróciły mu w głowie, że stały się pasją, którą codziennie realizuje. Obecnie przeprowadza głównie transakcje typu: kup-wyremontuj-sprzedaj i zamierza nabyć większą nieruchomość na wynajem. Główne hobby to: fotografia, w ramach której połączył przyjemne z pożytecznym - Fotografuje głównie dzieci (swoje) i nieruchomości (nie tylko swoje).Od początku 2014 r. jest aktywnym członkiem Stowarzyszenia Mieszkanicznik, od czerwca 2014 pełnił funkcję Zastępcy Lidera, a od stycznia 2017 Lidera Oddziału w Poznaniu.

Bartosz Deka - Członek Komisji Rewizyjnej

Aktywny inwestor, przedsiębiorca oraz Lider szczecińskiego oddziału Stowarzyszenia Mieszkanicznik. Mieszkanicznikiem jest od 2010 r.
Zarządza mieszkaniami wynajmowanymi w całości i na pokoje. Chętnie dzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem. Na co dzień pracuje w międzynarodowej korporacji.
Skutecznie zarażony wirusem idei wolności finansowej swoje pozazawodowe zainteresowania związał m.in. ze światem biznesu i finansów. Jest Certyfikowanym Trenerem Biznesu oraz Mediatorem. Zajmuje się szczególnie mediacjami na rynku najmu i obrotu nieruchomościami.

Radosław Rup - Członek Komisji Rewizyjnej

W Mieszkaniczniku od samego początku. Współzałożyciel, aktywny lider w Katowicach - gdzie mieszka od urodzenia, członek komisji rewizyjnej.

Aktywny inwestor. Od 2010 roku na Śląsku buduje swój portfel nieruchomości na wynajem. Nieustannie pracuje nad jego rozbudową. Dążenie do wolności finansowej traktuje jak bieg maratoński: powoli, metodycznie, w oparciu o plan – do celu.

Z wykształcenia politolog, z zainteresowań – humanista. Zawodowo od ponad 20 lat związany z rynkiem paliw.

Duch sprawczy firmy 4home, (www.4home.net.pl) zarządzającej najmem nieruchomości, spacerami wirtualnymi oraz home stagingiem, działającej na terenie aglomeracji śląskiej.

Od 2020 aktywnie prowadzi kanał na YouTube, dedykowany osobom działającym na szeroko pojętym rynku nieruchomości: https://www.youtube.com/channel/UCr88xmXe898sWIkZ8qJ5WHQ

X