• Brak produktów w koszyku.

19. Relacja ze spotkania w Toruniu 7 lutego 2017 r. Ilona Kołodziejczak – inwestowanie w nieruchomości na odległość

Bydgoszcz, Gdańsk a może Warszawa? Niejeden Mieszkanicznik z Torunia zastanawiał się, czy zainwestować w nieruchomości na innych rynkach, niż swój lokalny. Jak wybrać miejscowość docelową? W jaki sposób szukać nieruchomości nie znając specyfiki obcego miasta? Komu powierzyć szukanie najemców? A może robić to osobiście? 

To tylko niektóre z pytań, na które postanowiła odpowiedzieć Ilona Kołodziejczak, torunianka inwestująca w Gdańsku. Podczas wystąpienia opowiedziała swoją historię zakupu nieruchomości na odległość. Znalazł się w niej nieuczciwy właściciel mieszkania, mało zaangażowani pośrednicy czy stwarzający problemy sąsiad. Dowiedzieliśmy się jakie trudności niesie za sobą koordynowanie remontu na odległość, a także jak poradzić sobie z umawianiem potencjalnych lokatorów na oglądanie mieszkania. Przypadek omawiany przez Ilonę był na tyle specyficzny, że przy okazji nawiązała się rozmowa dotycząca weryfikacji dokumentów przed zakupem mieszkania. W tej historii ostatecznie nierzetelność sprzedającego była argumentem do negocjacji ceny, co uatrakcyjniło zakup. Jednak pokazuje to, że trudno przygotować się na wszystkie możliwe scenariusze i czasem trzeba po prostu improwizować. A łatwiej to robić, gdy mamy większą wiedzę i wiemy, czego możemy oczekiwać.

Z tego miejsca dziękuję wszystkim za przybycie. A już teraz zapraszam na kolejne spotkanie, które odbędzie się 7. marca 2017 r. O zespole ekspertów niezbędnych przy inwestowaniu w nieruchomości opowie nam Sabina Libera. Dowiemy się czym jest „luksusowa umowa pośrednictwa” i co możemy decydując się na nią zyskać.

Serdecznie zapraszam,
Anna Jastrzębska Zastępca lidera toruńskiego oddziału Stowarzyszenia Mieszkanicznik
T. 668-520-151 torun@mieszkanicznik.org.pl

X