0
  • Brak produktów w koszyku.

23 marca łódzki oddział Stowarzyszenia Mieszkaniczik miał przyjemność  gościć eksperta od rozliczenia podatków  Grzegorza Grabowskiego. Wszyscy zainteresowani zgromadzili się w hotelu Borowiecki, w niemałej ilości.  Grzegorz Grabowski jest autorem kilku edycji książki "Podatek od najmu i rozliczenia z najemcami. Poradnik  w 100 % praktyczny", ponadto prowadzi bloga Wynajmistrz.pl, gdzie porusza szeroko rozumianą tematykę nieruchomości zwracając przy tym szczególną uwagę na wszelkie aspekty praktyczne. Jest założycielem i współwłaścicielem Biura Rachunkowego Wynajmistrz.pl  które rozlicza ponad kilkuset klientów.
Podczas spotkania Grzegorz opowiadał słuchaczom  o tym jak rozliczać flipy, jaką formę opodatkowania wybrać, czy i kiedy we flipach należy uważać na VAT. Nie zabrakło również tematyki dotyczącej kasy fiskalnej. Ponadto została poruszona kwestia rozliczania najmu,  gdzie oprócz wyboru  formy opodatkowania, pojawiła się tematyka optymalizacji z wykorzystaniem amortyzacji, tematyka VAT- u  w najmie, kasy fiskalnej i faktur oraz podstaw rozliczania podnajmu.
Nasze grono łódzkiego oddziału Stowarzyszenia Mieszkanicznik ciągle się poszerza, zapraszamy wszystkich zainteresowanych tematyką nieruchomości, właścicieli i nie tylko do zapisania się do Stowarzyszenia oraz na kolejne spotkanie, które  odbędzie się w ostatni piątek maja.  Szczegóły już wkrótce !
Więcej zdjęć ze spotkania (Sławomir Mlynarczyk / www.refoto.pl)  znajdziesz na fanpage łódzkiego oddziału:
https://web.facebook.com/mieszkanicznik.lodz/
 
Katarzyna i Jeremiasz Gorzędowscy
Liderzy oddziału w Łodzi
lodz@mieszkanicznik.org.pl

Oceń ten wpis
X