0
  • Brak produktów w koszyku.

Można spokojnie powiedzieć, że licznie. Dwa razy musieliśmy dostawiać stoliki, żeby wszyscy się pomieściliJ Co dodatkowo ważne – na przybyłych łącznie 18 osób, naliczyłem aż 8 nowych twarzy. To cieszy. Co ciekawe – gdyby podliczyć stan nieruchomości tych 18 osób to łącznie wychodzi z moich notatek 36. Co prawda – tylko jeden z uczestników to aż 17 lokali (kamienica), ale i tak wygląda to nieźle.

Mieliśmy dwie ciekawe opowieści:

- najpierw Ola i Łukasz z Bielska Białej zdali relację z perypetii związanych z zakupem pierwszego mieszkania na wynajem,

- później Marcin – ekspert Stowarzyszenia ds. zero pustostanów opowiadał jak walczyć z naszym największym wrogiem, (czyli pustostanem). Widziałem, że niektórzy robili nawet notatki. Dodam że było to tym samym nasze ostatnie spotkanie w 2012 roku. Jako, że w ostatnim tygodniu stycznia 2013 (kiedy wypadałby normalny termin spotkania) jestem w Pradze, zrobimy je tydzień wcześniej. Zapraszam wszystkich chętnych na godzinę 19.00, 17 stycznia 2013.

Plan jest taki, by spróbować znaleźć w Katowicach jakąś spokojną i tanią salkę konferencyjną, z dobrym dojazdem. Dlatego o miejscu poinformuję później. Jeśli chodzi o planowane atrakcje to tym razem świeżo upieczona Mieszkaniczniczka Marta – zgodziła się opowiedzieć o zakupie pierwszego mieszkania na wynajem.

Punkt drugi to kolejna prezentacja jednego z ekspertów Stowarzyszenia. Prawdopodobnie Wojtek i jego excellowe dziecko – czyli Kalkulator Opłacalności Inwestycji.

 

Chętnych zapraszam serdecznie, a przy okazji życzę wszystkim Spokojnych Świąt i szampańskiej zabawy Sylwestrowej.

 

A jak minie ból głowy – będzie pora na podsumowanie dokonań 2012 roku i zaplanowanie wyzwań na 2013 J

 

I jeszcze jedno: Część z Was nie jest jeszcze członkami Stowarzyszenia Mieszkanicznik. Gorąco zachęcam. Dlaczego warto – przeczytacie na www.mieszkanicznik.org.pl

Przy okazji - już teraz zapraszam w imieniu władz StoM na III ogólnopolski Kongres Mieszkaniczników, który odbędzie się w Łodzi w połowie marca 2013 roku.

Więcej szczegółów wkrótce. Wszystko wskazuje na to, że po raz pierwszy zrobimy Kongres dwudniowy, (zgodnie zresztą z oczekiwaniami uczestników II Kongresu z października tego roku).

 

pozdrawiam i do zobaczenia!

Radek Rup

Oceń ten wpis
X