• Brak produktów w koszyku.

 

Początek roku to czas nowych przedsięwzięć, a w dodatku Stowarzyszenie Mieszkanicznik obchodziło jeszcze swoja szósta rocznicę rejestracji. Akurat w styczniu mieliśmy możliwość odpowiedzieć na zaproszenia i pytania mediów, i przy tym realizować naszą misję cywilizowania rynku najmu detalicznego.

W pierwszej połowie stycznia w programie „Dzień dobry Polsko” TVP1 Hania miała możliwość odpowiedzieć na pytanie, kiedy dla najemcy jest najlepszy czas na szukanie mieszkania. W rozmowach poprzedzających sam program udało się wskazać dużo ciekawych tematów, także może jeszcze zobaczycie kogoś z przedstawicieli Mieszkanicznika w telewizji?

W Szczecinie nasz przedstawiciel Mariusz Krzemiński wziął udział 26 stycznia w bardzo ciekawej rozmowie w Radiu Szczecin – tutaj możecie przeczytać podsumowanie. To nie pierwszy przypadek pojawienia się Mieszkanicznika na antenie radiowej, cieszymy się bardzo, że możemy merytorycznie wzbogacić audycje. Krótka informacja o Stowarzyszeniu była też na antenie Polskiego Radia, Programu 1 – Hania mówiła o projekcie Społecznych Agencji Najmu i Zatrudnienia, bo wspieramy to przedsięwzięcie.

Podsumowania w prasie to sporo o rynku najmu i inwestowaniu w mieszkania w Newsweeku. Tutaj można przeczytać wersję elektroniczną. Sam artykuł, zawierający między innymi zbiorcze dane o rynku najmu detalicznego, był w numerze 5/2018 z 21 stycznia, z różową okładką. Następnego dnia te informacje pokazał portal MSN.com – tutaj możecie sprawdzić.

Na deser – oczywiście podatki. Rzeczpospolita z 30 stycznia, i w wydaniu papierowym, i w artykułach na stronie RP.pl w dziale Podatki zajęła się tematem zmian w ryczałcie od najmu, ale też limitami dla małżonków. Mogliśmy dodać komentarz Mieszkanicznika dotyczący zmian i największych trudności dla osób prywatnych wynajmujących mieszkania. Mamy nadzieję, że informacje w tak poczytnym źródle pomogą wielu właścicielom w prawidłowym rozliczaniu się ze skarbówką, bo poziom trudności rośnie z każdym rokiem.

Staramy się dotrzeć z informacją o Stowarzyszeniu i jego misji jak najszerzej, żeby móc docierać z wiedzą niezbędną do efektywnego i zgodnego z zasadami zarządzania najmem do jak najszerszej grupy osób zainteresowanych. Dziękujemy dziennikarzom za pytania i pokazywanie naszych opracowań. Zachęcamy do czytania, słuchania i oglądania.

 

Rzepa30012028

newsweek_2018_01_22_i_i__png_bn_p_k_50_5

X