• Brak produktów w koszyku.

Zapraszamy na majowe spotkanie naszego Stowarzyszenia w Bielsku-Białej.

Prelekcję "Niewidzialna Firma" poprowadzą Krzysztof Gos i Mariusz Półtorak.
Widzimy się w środę, 22 maja o godzinie 17:30 wyjątkowo w  Luce Arena - Nowe Miasto, Legionów 26/28, bud. F

Słowo wstępu od Lidera:

Być może wydaje Ci się, że nieruchomości i specyfika ich opodatkowania, nie pasują do prowadzenia biznesu przez spółkę poza granicami. Oczywiście, pewnie korzyści podatkowych za wiele nie będzie. Ale jest inna korzyść - bezpieczeństwo. Żyjemy w kraju, gdzie wiele legalnych biznesów zostało zarżniętych przez koltrolę. Wpadają "smutni panowie", zajmują konta, paraliżują biznes, by po kilku miesiącach powiedzieć "dziękuję, wszystko jest w porządku". Ale nie jest! Firma padła.
Znam takie przypadki nie tylko z mediów, ale i wśród ludzi, którymi się otaczam. W mojej opinii prowadzenie spółki w "mocnym" kraju zabezpiecza nas o tyle, że takie "zarżnięcie" mogłoby byc małym skandalem międzynarodowym. Dzięki temu urzędnik nie będzie ryzykował, jeśli nie będzie miał poważnych podstaw by sądzić, że jest coś nie tak. W sytuacji, gdy do obrony włączyliby się dyplomaci, kozłem ofiarnym stałby się nadgorliwy urzędnik.

Działając w pełni uczciwie i legalnie, w naszym kraju, nigdy nie mamy 100% pewności, czy nie zostaniemy "zarżnięci" przypadkowo lub na zlecenie. W mojej opinii "biznesowa emigracja" jest świetną polisą na takie zdarzenia, przynajmniej do momentu, kiedy w tych aspektach staniemy na równi z cywilizowanymi gospodarkami i nie tylko ucywilizujemy rynek najmu, ale też ucywilizujemy kulturę urzędniczą. A podatki - patriotycznie taka spółka i tak płaci w Polsce.

Rejestracja na spotkanie jest dostępna TUTAJ.
Rejestracja dla członków stowarzyszenia jest dostępna w zakładce "wydarzenia",  po zalogowaniu w systemie CRM


Kilka słów o naszych wspaniałych prelegentach:

Mariusz Półtorak

Prawnik, członek Międzynarodowego Stowarzyszenia Prawników (International Bar Association), właściciel brytyjskich spółek limited zajmujących się doradztwem gospodarczym, zarządzaniem własnymi nieruchomościami komercyjnymi w Polsce. Inwestuje również w polskie spółki prawa handlowego wdrażające nowe technologie medyczne. Specjalizuje się w budowaniu dla małych i średnich firm elastycznych modeli biznesowych dla przedsięwzięć gospodarczych z wykorzystaniem brytyjskiego prawa o spółkach i polskiego prawa handlowego oraz regulacji prawno-podatkowych tych państw.

Krzysztof Gos

Do prowadzenia firmy consultingowej dojrzewał długo zbierając doświadczenia w wielu branżach. Pracował w sprzedaży oraz dziale prawnym dużej korporacji telekomunikacyjnej. Później kilka lat jako niezależny przedsiębiorca zdobywał doświadczenia w branży finansowej (bank, fundusze inwestycyjne). Od 2011 roku koncentruje swoje działania na tworzeniu rozwiązań ułatwiających polskim przedsiębiorcom prowadzenie działalności biznesowej. Właściciel brytyjskich spółek limited zajmujących się doradztwem gospodarczym oraz obrotem i wynajmem nieruchomości mieszkaniowych w Polsce. Libertarianin, zdeklarowany kapitalista.

Obaj Panowie połączyli swoje umiejętności, doświadczenia i wiedzę praktyczną w projekt oparty o prawo międzynarodowe a w szczególności brytyjskie i polskie, umożliwiający korzystanie z przyjaznego dla prowadzenia przedsiębiorstwa otoczenia prawnego, ochronę majątku, redukcję obciążeń podatkowych, w tym uniknięcie podwójnego opodatkowania. Projekt realizują jako wspólnicy spółki LEXEA Ltd z siedzibą w Wielkiej Brytanii, a propagują go w Polsce pod marką ?Wiejska 12 Business Port?.

Agenda spotkania:

17:30 Rejestracja i networking
18:00 Powitanie, przypomnienie celów i misji Stowarzyszenia
18:25 "Niewidzialna firma" Mariusz Półtorak, Krzysztof Gos
20:05 Networking / After party - restauracja Gallo Nero

Opłaty:

- rejestracja i płatność on-line - członkowie stowarzyszenia 10zł, nie członkowie 50zł
- płatność gotówką przy wejściu - członkowie stowarzyszenia 20zł, nie członkowie 100zł

REJESTRACJA  NA  SPOTKANIE

 

Zapraszam,

Jan Gisterek
Lider oddziału Mieszkanicznik Bielsko-Biała
bielskobiala@mieszkanicznik.org.pl

X