0
  • Brak produktów w koszyku.

InterNations, największa globalna społeczność dla osób, które mieszkały i pracowały za granicą, właśnie opublikowała swoje roczne zestawienie miast dla ekspatriantów. Raport przedstawia najlepsze miejsca do życia na świecie w 2023 roku. W zestawieniu uwzględniono 49 miast, ocenianych na podstawie doświadczeń ekspatriantów w ciągu ostatniego roku. InterNations przeprowadziło badania wśród ponad 12 000 ekspatriantów reprezentujących 177 narodowości, mieszkających w 181 krajach lub terytoriach.

W raporcie brano pod uwagę różne czynniki, takie jak jakość życia, łatwość adaptacji, sytuacja finansowa osobista i wiele innych. Wśród badanych miast Malaga w Hiszpanii zdobyła pierwsze miejsce, uznawana za najlepsze miejsce do życia i pracy. Malaga, będąca jednym z najstarszych miast na świecie, znajduje się w Andaluzji na Costa del Sol. Miasto to słynie z bogatej historii, sceny artystycznej, przyjaznego klimatu i doskonałej kuchni.

Wybrzeże słońca rządzi - Hiszpańskie podium

Malaga nie tylko zajęła ogólnie pierwsze miejsce, ale także została sklasyfikowana na szczycie pod względem przyjazności lokalnej ludności, klimatu i pogody. Dodatkowo, miasto zajęło pierwsze miejsce w kategoriach związanych z pracą i czasem wolnym oraz równowagą między pracą a życiem. Ekspatrianci chwalili również bezpieczeństwo w Maladze, dostępność taniej komunikacji publicznej, liczne możliwości uprawiania sportów rekreacyjnych oraz dobre życie towarzyskie.

Hiszpania odniosła sukces, zajmując łącznie pięć miejsc w pierwszej dwudziestce. Alicante i Walencja zajęły odpowiednio drugie i trzecie miejsce, przy czym Walencja była liderem w ubiegłorocznym rankingu. InterNations zauważyło, że Malaga, Alicante i Walencja mają wiele wspólnego, w tym łatwość adaptacji, wysoką jakość życia i pozytywne oceny finansów osobistych.

Wyniki tego rankingu wskazują, że w 2023 roku ekspaci poszukują przyjaznych społeczności, doskonałej jakości życia i niezapomnianych przygód, a Hiszpania staje się atrakcyjnym miejscem dla tych, którzy pragną odkrywać świat na nowo.

Pełna lista 20 Najlepszych Miast do Życia na Świecie
1. Malaga, Hiszpania
2. Alicante, Hiszpania
3. Walencja, Hiszpania
4. Ras Al Khaimah
5. Abu Dhabi, ZEA
6. Madryt, Hiszpania
7. Meksyk, Meksyk
8. Kuala Lumpur, Malezja
9. Bangkok, Tajlandia
10. Maskat, Oman
11. Dubaj, ZEA
12. Lizbona, Portugalia
13. Barcelona, Hiszpania
14. Amsterdam, Holandia
15. Nairobi, Kenia
16. Zurych, Szwajcaria
17. Ateny, Grecja
18. Sztokholm, Szwecja
19. Luksemburg, Luksemburg
20. Haga, Holandia

Źródło:  Tripinvest, partner Stowarzyszenia

5/5 - (1 vote)

Dodaj komentarz

X