• Brak produktów w koszyku.

04-go kwietnia - jak zwykle w poniedziałek - odbyło się kolejne, bardzo nieformalne spotkanie Szczecińskich Mieszkaniczników. Ponownie gościł nas LIQUID, za co jak zawsze składamy serdeczne podziękowania dla PR Manager’a Pana Krzysztofa Syrka oraz całego zespołu.

Myślą przewodnią spotkania były wrażenia z Ogólnopolskiego Kongresu Stowarzyszenia, które odbyło się w dniach 16-17 Marca w Łodzi. Tym razem było to dwudniowe spotkanie, ale sami przyznacie, że był to świetny pomysł - szczególnie, że wieczorną integrację będziemy wszyscy długo jeszcze wspominać! Reprezentacja Szczecina (i okolic ;) ponownie była – jak na odległość do pokonania – całkiem przyzwoita: w sumie 5 osób. Rozumiem, że z Warszawą czy Łodzią nie mamy się jeszcze co równać, ale jestem przekonany, że z każdym Kongresem będzie nas tam więcej!

Uczestnikom spotkania w pamięć zapadły szczególnie 3 prelekcje: „Jak unikać pustostanów” Marcina Wadowskiego, oparta na przykładach „Jak zaprojektować, wyremontować i urządzić mieszkanie na wynajem” Roberta Kuligi oraz „SKOK Atlas, czyli Instytucja Finansowa Mieszkaniczników” Daniela Piesto.

Na pierwszej z nich byłem osobiście, skuszony skutecznie recenzjami ze spotkania z Marcinem na poprzednim Kongresie. Móc pochwalić się ujemnym pustostanem to – sami przyznacie – nie lada osiągnięcie. Marcin zdradził nam w jaki sposób to realizuje. Świetny kontakt z najemcą, odpowiednie zapisy w umowach i … nie chce być inaczej ;)

O wystąpieniu Roberta opowiadał nam Szymon. Robert pokazał w jaki sposób z zaniedbanego lokalu – pisząc bardzo dyplomatycznie - zrobić mieszkanie, w którym aż chce się mieszkać! Przykłady zmiany aranżacji pomieszczeń, nadanie im funkcjonalności i stylu, uzupełnione poradami jak korzystać z pomocy projektanta wnętrz i wykonawców remontu – wszystko to robiło ogromne wrażenie! Robert zwrócił również uwagę i wyjaśnił jakie prace wymagają jedynie zgłoszenia a jakie pozwolenia na budowę – to istotne gdy chcemy zmieniać wielkość i przeznaczenie pomieszczeń.

Daniel przedstawił nam pomysł na instytucję, która pomogłaby inwestować nam, Mieszkanicznikom, w nieruchomości na wynajem. Skoro banki nie kwapią się, aby proponować nam kredyty typu BTL (Buy-To-Let) to najwyższy czas, abyśmy sami sobie bank założyli. No w sumie to nie bank tylko SKOK, ale dla naszych potrzeb jest do forma zupełnie wystarczająca. Chcesz dowiedzieć się więcej o tej inicjatywie? Zapraszam się na stronę: http://skokatlas.pl/

I w ten oto sposób po raz kolejny dwie godziny spotkania upłynęło nam błyskawicznie. Przy miłej dyskusji i … daniach Szefa Kuchni Liquid Lounge, pana Andrzeja Szylara. O tych specjałach nie sposób nie wspomnieć! Jak zawsze intrygująco podane smakują wspaniale! Za każdym razem próbuję innego dania i za każdym razem jestem nimi oczarowany – tym razem Sałatką Cezara z grillowanym kurczakiem. Ech, gdybym potrafił tak gotować!

Na kolejne nasze spotkanie – wstępnie gdzieś w połowie maja – zaplanowaliśmy sobie omówienie przypadku zakupu i przygotowania do wynajmu pewnego mieszkania dwupokojowego… Historia z pewnością ciekawa, wiec pozdrawiam Was serdecznie i liczę na Wasz liczny udział w kolejnym spotkaniu Szczecińskich Mieszkaniczników!

Bartosz Deka
Lider Miasta Szczecin

X