• Brak produktów w koszyku.

czerwiec, 2019

sob15Czw09:0018:00Warsztaty Rentowna Nieruchomość czyli jak bezpiecznie wynająć KAŻDE mieszkanie

Więcej

Szczegóły wydarzenia

 

Szkolenie zapewnia podstawową wiedzę, która pozwoli właścicielowi mieszkania rozpocząć działalność w zakresie prywatnego wynajmu. Pomoże zarówno nowym jak i doświadczonym właścicielom mieszkań na wynajem rozwijać swoje umiejętności realnego zarabiania pieniędzy.

Program szkolenia oferuje okazję do nawiązania kontaktów z innymi właścicielami mieszkań na wynajem oraz możliwość przedyskutowania twarzą w twarz pomysłów, pojawiających się problemów i ich możliwych rozwiązań.  Zapewniamy wykładowców, którzy również są właścicielami mieszkań na wynajem, swoją wiedzę opierają dodatkowo na własnym doświadczeniu i podchodzą do tego z pasją. Jest to szansa nawiązania kontaktów z członkami naszego stowarzyszenia, którzy również chętnie odpowiedzą na nurtujące uczestników pytania dotyczące problemów rynku na wynajem a także działalności naszej organizacji.

 

Pozyskany na szkoleniu podstawowy poziom wiedzy zostanie potwierdzony odpowiednim certyfikatem, wydanym przez Stowarzyszenie Właścicieli Nieruchomości na Wynajem „Mieszkanicznik”

 

Program szkolenia:

 

1. Przygotowanie mieszkania do najmu, z omówieniem możliwych sposobów wykorzystywania nieruchomości, bezpieczeństwa instalacji i wyposażenia, kosztów zabezpieczenia i prezentacji mieszkania.

2. Poszukiwanie i selekcja najemców, z uwzględnieniem roli agencji nieruchomości lub zarządców najmu.

3. Dokładne przedstawienie umowy najmu – możliwych rodzajów i konsekwencji ich wyboru, kaucja i protokoły, czyli etap od wyboru najemcy do przekazania mieszkania.

4. Prawa i obowiązki stron umowy najmu i możliwości ich negocjacji w świetle przepisów, również możliwe nieporozumienia i sposoby ich wyjaśniania.

5. Bieżące zarządzanie najmem w zakresie niezbędnych dokumentów, rozliczeń podatkowych, wyliczeń kosztów i faktur, a także dbałości o nieruchomość i najemcę.

6. Procedura zakończenia najmu, od strony formalno-prawnej i praktycznej, czyli jak się z najemcą rozstać i rozliczyć.

 

 Czego się nauczysz?
 

– przejdziesz z nami krok po kroku wszystkie niezbędne etapy, by dobrze wynająć każdą nieruchomość

– dowiesz się, jak skutecznie i łatwo wprowadzić swoją ofertę na rynek

– poznasz zyskowne sposoby wykorzystania swojej nieruchomości

– powiemy Ci jak przygotować i zabezpieczyć Twoją inwestycję

– zdradzimy sekret panowania nad budżetem remontowym i doprowadzenia go szczęśliwie do końca

– poznasz prawa i obowiązki stron umowy

– dostaniesz prosty przepis, w jaki sposób nie przepłacać za wnętrze mieszkania i osiągnąć efekt „wow factor”

– odkryjemy karty…. dowiesz się dokładnie, co to jest home staging i dlaczego warto go robić

– podpowiemy Ci jak skutecznie współpracować z agentem nieruchomości i czego od niego wymagać

– dostaniesz prostą odpowiedź na odwieczne pytanie – czy wynajmować samemu czy współpracować z firmą zarządzającą mieszkaniami na wynajem

– dowiesz się o trzech rodzajach umów i będziesz wiedzieć dokładnie czym się różnią

– opowiemy o kaucjach, naprawach i najczęstszych przyczynach konfliktów z najemcą oraz o skutecznych rozwiązaniach problemów

– dostaniesz potężną dawkę unikalnej wiedzy opartej zarówno na wieloletnich doświadczeniach inwestorów jak i osób prywatnych

– otrzymasz drukowane materiały dotyczące całego tematu bezpiecznego wynajmu nieruchomości, by można było do niech wracać, kiedy tylko będzie taka potrzeba

Czas

(Sobota) 09:00 - 18:00

X