• Brak produktów w koszyku.

lipiec, 2019

czw04Lip18:0021:0042 SML - Monika Balińska: Sukcesja majątkowa

Więcej

Szczegóły wydarzenia

Zapraszam na 41 spotkanie lubelskiego oddziału Stowarzyszenia Mieszkanicznik, które odbędzie się dnia 4 lipca 2019 r. o godz. 18.00.

Gościem naszego spotkania będzie:
MONIKA BALIŃSKA – Absolwentka Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, przedsiębiorca, aktywna inwestorka w nieruchomości na wynajem. Nieruchomości zna zarówno ze strony teoretycznej, jak i praktycznej – jako najemca i wynajmujący. Doświadczenie zdobywała w kancelarii notarialnej, obecnie prowadzi biuro rachunkowe, prowadziła również wykłady na studiach podyplomowych dla pośredników w obrocie nieruchomościami.
Mieszka, pracuje i inwestuje w Częstochowie. Jest liderką częstochowskiego oddziału Mieszkanicznika. Uwielbia swoją rolę zawodową i chętnie dzieli się wiedzą podczas wykładów, prelekcji oraz na blogu formalnoscinieruchomosci.pl Jest również współautorką książki „Pomysł do wynajęcia 2”. Obszary jej specjalizacji to m.in.: księgi wieczyste oraz inne dokumenty związane z nieruchomościami, sukcesja majątkowa czy podatki w nieruchomościach.
Chcąc, by ta fundamentalna i konieczna do przyswojenia wiedza, jaką dysponuje, rozeszła się jak najbardziej, często uczestniczy w wydarzeniach poświęconych rynkowi nieruchomości. Prowadzi zamknięte oraz otwarte szkolenia dla biur nieruchomości oraz pośredników w obrocie nieruchomościami, warsztaty i szkolenia dla inwestorów w nieruchomości oraz udziela prywatnych konsultacji dla osób zainteresowanych nieruchomościami czy poszukujących wiedzy na temat prawa spadkowego – zarówno na potrzeby biznesowe jak i w życiu prywatnym. Sprawia, że rozjaśnienie zawiłych formalności uspokaja rozmówcę.
Interesuje się nieruchomościami, rozwojem osobistym oraz organizacją czasu – co jest niezbędne będąc mamą trójki dzieci.

Monika opowie nam o sukcesji majątkowej, czyli jak zapisać nieruchomość w spadku. Na jaką wiedzę i rady możesz liczyć uczestnicząc w prelekcji?
Przede wszystkim dostaniesz impuls do załatwienia ważnych, rodzinnych i majątkowych spraw odpowiednio wcześniej. Na spokojnie, w atmosferze zaufania i rodzinnego porozumienia. Poznasz zasady dziedziczenia i dowiesz się, jak odpowiednim testamentem czy zapisem można zrobić to inaczej i co później – jakich formalności i kiedy powinni dopełnić spadkobiercy po śmierci spadkodawcy.
Monika podpowie rozwiązania pozwalające na uniknięcie sporów pomiędzy spadkobiercami, doradzi jak uniknąć rozproszenia czy zmarnowania majątku przez spadkobierców. Jak wszystko najlepiej odpowiednio wcześniej przygotować w dokumentach, aby rodzinie nie dokładać stresów i problemów jeśli znajdą się w takiej traumatycznej sytuacji jak śmierć bliskiej osoby.
Podczas wykładu dowiesz się, jak zabezpieczyć majątek oraz interesy spadkobierców – zarówno tych, którzy nieruchomościami się interesują i posiadają odpowiednią wiedzę i kompetencję, jak i tych, którzy się na nich nie znają i nie chcą się nimi zajmować. Tak, żeby nikt nie czuł się pokrzywdzony. Dodatkowo poruszony zostanie temat sukcesji majątkowej jednoosobowych przedsiębiorstw osób fizycznych – chodzi o nowe przepisy, które obowiązują zaledwie od pół roku, a które pozwalają uniknąć "śmierci" przedsiębiorstwa wraz ze śmiercią przedsiębiorcy. Celem jest dać Ci wiedzę, która rozwiąże problemy zanim się one jeszcze pojawią.

====================================
MIEJSCE SPOTKANIA
Nasze spotkanie odbędzie się w sali konferencyjnej BRICOMAN przy al. Kraśnickiej 128 w Lublinie.
====================================
AGENDA
18.00 – 18.15    Rejestracja uczestników i networking;
18.15 – 18.30    Powitanie, sprawy organizacyjne, informacje o Stowarzyszeniu;
18.30 – 19:30    Prelekcja cz.1
19.30 – 19.40    Przerwa
19.40 – 20.45    Prelekcja cz.2; dyskusja
20.45 – 21.00    Ogłoszenia, wolne wnioski, zakończenie spotkania.
====================================
AFTERPARTY
Po spotkaniu zapraszamy na kontynuację rozmów w mniej formalnej atmosferze w miejscu spotkania.
====================================
UWAGA!
Prosimy o ZAPISY i REJESTRACJĘ do środy przed spotkaniem do godziny 16.00. Liczba miejsc ograniczona!

Opłaty za spotkanie w Lublinie:
Członkowie Stowarzyszenia z ważną i opłaconą składką:
25 zł – cena przy rejestracji i płatności online,
50 zł – cena przy płatności na miejscu w dniu spotkania.
Aby dokonać rejestracji na spotkanie jako Członek Stowarzyszenia należy zalogować się na koncie na stronie Mieszkanicznika [link], a następnie wybrać zakładkę "wydarzenia"  i dokonać rejestracji na odpowiednie spotkanie.  

Goście:
50 zł – cena przy rejestracji i płatności online,
100 zł – cena przy płatności na miejscu w dniu spotkania.

Do zobaczenia,
Mariusz Nenckarski – Lider oddziału Lublin
lublin@mieszkanicznik.org.pl

Czas

(Czwartek) 18:00 - 21:00

X