26. Relacja ze spotkania w Toruniu 7 listopada 2017 r. Paulina Matosek – aranżacja wnętrz na wynajem.

Trudno stwierdzić, czy to temat – aranżacja wnętrz na wynajem – czy sama osoba prelegentki, Pauliny Matosek, zawróciła Toruniowi w głowie. Faktem jest, że na listopadowym spotkaniu toruńskiego oddziału Mieszkanicznika padł rekord, jeżeli chodzi o liczbę zapisanych osób! Okazało się, że wielu inwestorów wie, jak okazyjnie kupić nieruchomość, jednak potrzebuje wsparcia, aby wyremontowane wnętrze wykończyć.

Prelegentka zwróciła nam uwagę, że planowanie przestrzeni i układu funkcjonalnego powinno nastąpić jeszcze przed dokonaniem zakupu. Taka analiza pomaga stwierdzić, czy zamierzone przez nas zagospodarowanie przestrzeni jest w ogóle możliwe, a tym samym – czy zakładany zysk jest realny. Rozmawialiśmy również o zasadach rozmieszczania instalacji elektrycznej we wnętrzach. Temat niby prosty, ale jednak wiele osób miało dużo pytań z tego zakresu. Uczestnicy chętnie włączali się w dyskusję, w efekcie czego podczas spotkania mieliśmy okazję „urządzić” 20-metrową kawalerkę i rozplanować oświetlenie dla parteru domu jednorodzinnego.

Druga część wystąpienia Pauliny przyniosła nie mniejsze emocje. Nasza prelegentka dzieliła się z nami spostrzeżeniami na temat panujących trendów i wskazywała, jakie triki warto zastosować, aby wyróżnić się na rynku najmu. Zasada numer jeden – nie podążać ślepo za modą! Mądrość aktualna w życiu codziennym okazała się równie aktualna w branży nieruchomości. Mamy nadzieję, że ta i wszystkie inne rady, które wypłynęły w trakcie spotkania pomogą jego uczestnikom w sprawniejszym podejmowaniu decyzji dotyczących aranżacji wynajmowanych lokali.

Z tego miejsca dziękuję wszystkim za przybycie.

A już teraz zapraszam na kolejne spotkanie, które odbędzie się 1. grudnia 2017 r. (wyjątkowo piątek). Naszym gościem będzie Radosław Rup, który opowie jak stać się właścicielem kamienicy. Dowiemy się jak zaplanować całą inwestycję i jakich problemów można się spodziewać na etapie jej realizacji. A że kamienic w Toruniu nie brakuje, to może być wyjątkowo inspirujące spotkanie 😉

Serdecznie zapraszam,

Anna Jastrzębska

Zastępca lidera toruńskiego oddziału Stowarzyszenia Mieszkanicznik

503-484-244

torun@mieszkanicznik.org.pl