Wojciech Woźniczka – negocjuj i wygrywaj.
Dlaczego warto negocjować? Dla pieniędzy. Nasz czerwcowy prelegent przekonywał, że nigdzie nie zarobimy tak dużo i w tak krótkim czasie, jak podczas negocjacji zakupu mieszkania. Wszystko zależy od poziomu umiejętności sprzedającego i kupującego. Wojciech Woźniczka zwrócił nam uwagę, że to, co powstrzymuje nas przed rozmową o niższej cenie zakupu, to często nasz własny głos wewnętrzny. Taki sabotaż może kosztować nas kilka do kilkunastu tysięcy złotych i przekreślić rentowność inwestycji. Dlatego zawsze warto postawić na dobre przygotowanie. Naszym celem powinno być przewidzenie możliwie największej ilości scenariuszy rozmowy i ustalenie odpowiedzi na najtrudniejsze z pytań, które mogą się pojawić.

Podczas wieczoru nasz gość silnie podkreślał złotą zasadę negocjacji, którą się zawsze kieruje – „win-win”. Jak podkreślał, istotne jest, aby po zakończeniu rozmów obydwie strony miały poczucie zawarcia dobrej transakcji. Pozostawienie niedosytu może generować niepotrzebne problemy, które finalnie mogą spowodować, że sprzedaż nie dojdzie do skutku. Jeden z najważniejszych wniosków ze spotkania nasuwa się automatycznie – aby czuć się swobodnie podczas negocjacji i osiągać zamierzone cele, trzeba ćwiczyć.

Jak wiadomo, w życiu okazji do negocjacji nie brakuje. Mamy więc nadzieję, że uczestnicy czerwcowego spotkania podejdą do nich bardziej świadomie niż dotychczas i z czasem będą mogli pochwalić się swoimi sukcesami. Z tego miejsca dziękuję wszystkim za przybycie. Przed nami przerwa wakacyjna. Widzimy się dopiero we wrześniu 2017 r. Naszym gościem będzie wówczas Julia Burzyńska-Kaczyńska, która prowadzi bloga "Mieszkanicznik od podszewki". Szczegóły spotkania już w sierpniu.

Serdecznie zapraszam,
Anna Jastrzębska Zastępca lidera toruńskiego oddziału Stowarzyszenia Mieszkanicznik
668-520-151 torun@mieszkanicznik.org.pl