To były dwa bardzo intensywne dni, a dla niektórych również i wieczory. Krótko podsumowujemy jubileuszowy, X Kongres Mieszkanicznika.

Pierwszy raz nasze doroczne już spotkanie odbyło się w Warszawie. Liczba uczestników rośnie z roku na rok, część wykładowa w Hali EXPO w Łodzi już w zeszłym roku była nieco za mała - nie wszyscy chętni mogli kupić bilety, a strażak dyżurny obiektu bardzo nas pilnował. I niestety nie wszyscy mogli znaleźć miejsce siedzące na głównym panelu i w czasie sesji równoległych. Tym razem było dużo bardziej komfortowo, elegancko i z opcją "wszystko w jednym budynku" - nawet nocleg.

Ten Kongres w Hotelu Airport Okęcie w Warszawie był rzeczywiście wyjątkowy, przede wszystkim ze względu na atmosferę. Rozmowy w mniejszych i większych grupach toczyły się nieustannie, podczas wykładów jedynie z mniejszym natężeniem. Widać było silne reprezentacje oddziałów z różnych miast, ale i otwartość na rozmowy z nieznajomymi, ciekawość i słuchanie. Wymiana wiedzy, dyskusje o stanie rynku, możliwych zmianach i regulacjach, o własnych sposobach postępowania i wątpliwościach ? to często najcenniejsze informacje z Kongresu. To właśnie dzięki Wam, uczestnikom, możliwe było zaistnienie tak intensywnej dyskusji i wspaniałej atmosfery.

Jak to już jest naszym zwyczajem, rozpoczęliśmy od panelu ogólnego, z informacjami o Stowarzyszeniu, co ostatnio nam się udało zrobić, co nie wyszło tak, jak w planach i co jeszcze trzeba robić, żeby rynek najmu był dla wszystkich bardziej przewidywalny i bezpieczny. Jacek Kusiak, nasz prezes zarządu, wraz z Robertem Kuligą i Piotrem Dybcem, przedstawili te ogólne informacje, a także zasady panujące podczas Kongresu i innych spotkań Stowarzyszenia: rozmowy, wiedza, konkrety, dobra zabawa. Było bardzo miło popatrzeć, jak wszyscy uczestnicy stosowali w praktyce ?rozmawiamy z nieznajomymi? i witali się z tymi, których już znają.

Sportowe przykłady pozytywnego wpływu współpracy pokazał nam Wojciech Herra. Z uwagą słuchało go ponad 500 uczestników Kongresu, zaproszeni goście, sponsorzy i wystawcy. Okazuje się, że sporo sposobów na wygrywanie można przenieść z jednej dziedziny do drugiej, a na koniec jeszcze zostaliśmy sprawdzeni z uważnego słuchania za pomocą technologii i rywalizacji. Przez te ogólne części Kongresu przeprowadziła nas sprawnie Adela Warać, a potem obsługa podzieliła nam salę i rozpoczęły się poobiednie warsztaty.

Trudno jest wybrać jeden wykład z czterech, a do tego jeszcze była możliwość porozmawiać z wystawcami i sponsorami Kongresu, i oczywiście innymi uczestnikami. Było więc trochę wędrowania między salami, postojów przy stolikach, a niektórzy się tak zapomnieli w tych rozmowach, że dotrwali do wieczornego bankietu.

Wieczór rozpoczęliśmy kolacją, a potem nastąpiła bardzo miła uroczystość wręczenia dyplomów dla Honorowego Członka Pawła Bąka ? współzałożyciela Stowarzyszenia i wieloletniego lidera oddziału w Łodzi, i dla ambasadorów, czyli osób wskazywanych jako źródło informacji o Mieszkaniczniku przez osoby zapisujące się do Stowarzyszenia. Te informacje pozwala nam zbierać nasza nowa baza, i od czasu jej uruchomienia najczęściej wymieniani byli Grzegorz Grabowski, Marek Golec i łącznie Państwo Piesto, czyli Agnieszka i Daniel Piesto. A zabawa trwała dalej, dla niektórych do śniadania?

W niedzielę znów trzeba było dokonać wyboru warsztatów w dwóch porannych sesjach, niektórzy dotarli nawet nieco spóźnieni, ale już zakończenie Kongresu znów zgromadziło naprawdę wielu uczestników. Wytrwałość wielu została nagrodzona: wystawcy mini targów i sponsorzy kongresu byli bardzo hojni i dość długo losowaliśmy nagrody w konkursie pieczątkowym. Dziękujemy sponsorom Kongresu: Warsztatom Inwestowania w Nieruchomości, firmom Adradar, Moniter i Mzuri, sponsorom nagród, firmom: Booking.com, Salomon Finance, ListaPrzetargów.pl, Edukacja Inwestowania w Nieruchomości, Basia Domarus, Rent like home, PIN Master, Investments4You.biz, Wynajmistrz, Rekin Nieruchomości,  Rentumi, Pepe Housing, Grupa Invest, Bricoman, Rentier.io.

Bardzo dziękujemy wszystkim uczestnikom za współtworzenie tego wydarzenia, wykładowcom za podzielenie się wiedzą i występ przed naszymi wymagającymi uczestnikami, liderom za aktywne współtworzenie tego, co na miejscu i tego, co na spotkaniach i w sieci, a dla biura podziękowania za organizację i cierpliwość w odpowiadaniu na wszelkie pytania. Za rok powtórka, ale spotkania lokalne są co miesiąc, zapraszamy do regularnych rozmów - również z nieznajomymi!

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć:
https://www.facebook.com/groups/1670600076576713/photos/?filter=albums