W ostatnim czasie w polskich kanałach telewizyjnych pojawiły się reportaże na temat nieuczciwych działań najemczyni mieszkania wobec jej właścicielki - pani Karoliny.

Mimo sądowego wyroku egzekucyjnego pani Karolina nie ma możliwości odzyskania swojej własności ani nawet windykacji długu.  Stowarzyszenie "Mieszkanicznik" bierze udział w działaniach pani Karoliny jako głos doradczy w tej wyjątkowo trudnej kwestii.  Sprawą zajęli się redaktorzy "Ekspresu Reporterów" z TVP2 oraz "Państwo w Państwie" z Polsatu, którzy monitorują przebieg wydarzeń. Wzmianki na ten temat nadal ukazują się w ww. kanałach. My również będziemy Was informować na bieżąco o postępach tej sprawy.

Magazyn "Ekspresu Reporterów"  z dnia 05.03.2019 r - obejrzyj

Przypominamy jednocześnie, że przy Stowarzyszeniu "Mieszkanicznik" działa Sąd Arbitrażowy, powołany do rozstrzygania sporów powstałych między innymi z nieprzestrzegania umów najmu. Postępowanie arbitrażowe jest jednoinstancyjne i znacznie skraca czas  pomiędzy skierowaniem pozwu a uzyskaniem tytułu egzekucyjnego. Sąd Arbitrażowy działający przy Stowarzyszeniu jest usprawniającą działania windykacyjne alternatywą dla niewydolnych sądów powszechnych.