Aktualności z oddziału w Toruniu

Toruń: spotykamy się 1 grudnia

Zaproszenie na 27- te spotkanie oddziału Stowarzyszenia Mieszkanicznik w Kujawsko-Pomorskim w Toruniu.

Spotkania są otwarte dla wszystkich osób. [Konieczna rejestracja]

Jest mi niezwykle miło zaprosić wszystkich posiadających mieszkania, wynajmujących mieszkania i zamierzających kupić mieszkanie na grudniowe spotkanie Mieszkanicznika, na którym dowiemy się jak można stać się kamienicznikiem (osobą posiadającą kamienicę). Tym razem gościem specjalnym będzie Radosław Rup – lider oddziału Mieszkanicznik w Katowicach. Radek specjalnie dla toruńskich Mieszkaniczników przygotował swoje case study, podzieli się z nami swoja historą jak nabył kamienicę z lokatorami. Już 1-go grudnia dowiecie się jak
- zaplanować kupno kamienicy,
- jakie formalności techniczno-prawne się z tym wiążą,
- jak rozmawiać z zastanymi lokatorami,
- jakie inne przeszkody, problemy się z tym wiążą.

[...]

Autor |15 listopada, 2017|Aktualności, Toruń|0 komentarzy

Toruń: spotykamy się 7 listopada

Zaproszenie na 26- te spotkanie oddziału Stowarzyszenia Mieszkanicznik w Kujawsko-Pomorskim w Toruniu.

Spotkania są otwarte dla wszystkich osób. [Konieczna rejestracja]

Jest mi niezwykle miło zaprosić wszystkich posiadających mieszkania, wynajmujących mieszkania i zamierzających kupić mieszkanie na listopadowe spotkanie Mieszkanicznika, które dotyczyć będzie tematyki projektowanie wnętrz na wynajem. Tym razem gościem specjalnym będzie projektant wnętrz – Paulina Matosek. Paulina specjalnie dla toruńskich Mieszkaniczników przygotowała pakiet praktycznych wskazówek dot. efektywnego projektowania i aranżacji przestrzeni. Już 7-go listopada podzieli się z Wami wiedzą w zakresu:
- planowania i przebiegu pracy nad projektem,
- tworzenia ergonomicznego podziału funkcjonalnego,
- sposobów projektowania instalacji elektrycznej i wod.-kan.,
- doboru kolorystyki, konkretnych mebli i sprzętów,
- tendencji stylistycznych w aranżacji wnętrz.
Wskaże również najczęstsze błędy w projektowaniu i zdradzi sposoby jak ich uniknąć oraz pokaże ciekawe rozwiązania i opowie jak najwłaściwiej udekorować przestrzeń, szczególnie tę przeznaczoną na wynajem.

[...]

Autor |30 października, 2017|Aktualności, Toruń|0 komentarzy

Relacja ze spotkania w Toruniu w dn. 10 października

Relacja z 25. spotkania Stowarzyszenia Mieszkanicznik w Toruniu z dnia 10.10.2017 r.

Wiadomo, że jak się uczyć, to od praktyków. Na 25. spotkaniu Stowarzyszenia Mieszkanicznik w Toruniu rozmawialiśmy o wyzwaniach związanych z zarządzaniem najmem. A jak zarządzanie w Toruniu, to oczywiście – Martyna Szczawińska. Oprócz tego, że Martyna jest liderem toruńskiego Oddziału Mieszkanicznika i współtwórcą firmy Metr Kwadratowy – zajmującą się kompleksową obsługa inwestora przy inwestowaniu w nieruchomości, sama jest przede wszystkim czynnym inwestorem w nieruchomości obecnym na rynku od ponad sześciu lat.
[...]

Autor |25 października, 2017|Aktualności, Toruń|0 komentarzy

Toruń: spotykamy się 10 października

Witajcie, 
poniżej zaproszenie na 25- te spotkanie oddziału Stowarzyszenia Mieszkanicznik w Kujawsko-Pomorskim w Toruniu.

Spotkania są otwarte dla wszystkich osób. [Konieczna rejestracja]

Jest mi niezwykle miło zaprosić wszystkich posiadających mieszkania, wynajmujących mieszkania i zamierzających kupić mieszkanie na październikowe spotkanie Mieszkanicznika, które dotyczyć będzie tematyki zarządzania najmem- czyli kupiłem mieszkanie na wynajem i co dalej?. Tym razem prelegent większości znany Martyna Szczawińska – reprezentująca firmę Metr Kwadratowy – kompleksowa obsługa inwestora. Spotkanie odbędzie się jak zwykle w drugi wtorek miesiąca czyli już 10.10.2017r. (w Toruniu)o godzinie 17.45 w Młyny Wiedzy ul. Władysława Łokietka 5, Toruń, Business Link Toruń http://blpoland.com/torun/.

[...]

Autor |9 października, 2017|Aktualności, Toruń|0 komentarzy

Relacja ze spotkania w Toruniu w dn. 11 września

Pierwsze toruńskie spotkanie w sezonie 2017/2018 za nami! Zaskoczyło nas, że mimo terminu wrześniowego - a więc w czasie wzmożonej aktywności inwestycyjnej – przybyło tak wiele osób. Ale w końcu gość wyjątkowy, prosto z Londynu. Wielu z obecnych na pewno się zastanawiało, jak Julia Burzyńska-Kaczyńska – autorka bloga „Mieszkanicznik od podszewki” – zdołała przez 10 lat kupić 30 mieszkań na wynajem. I to za gotówkę.

[...]

Autor |25 września, 2017|Aktualności, Toruń|0 komentarzy

Ralacja ze spotkania w Toruniu w dn. 12 czerwca

Wojciech Woźniczka – negocjuj i wygrywaj.
Dlaczego warto negocjować? Dla pieniędzy. Nasz czerwcowy prelegent przekonywał, że nigdzie nie zarobimy tak dużo i w tak krótkim czasie, jak podczas negocjacji zakupu mieszkania. Wszystko zależy od poziomu umiejętności sprzedającego i kupującego. Wojciech Woźniczka zwrócił nam uwagę, że to, co powstrzymuje nas przed rozmową o niższej cenie zakupu, to często nasz własny głos wewnętrzny. Taki sabotaż może kosztować nas kilka do kilkunastu tysięcy złotych i przekreślić rentowność inwestycji. Dlatego zawsze warto postawić na dobre przygotowanie. Naszym celem powinno być przewidzenie możliwie największej ilości scenariuszy rozmowy i ustalenie odpowiedzi na najtrudniejsze z pytań, które mogą się pojawić.
[...]

Autor |27 czerwca, 2017|Aktualności, Toruń|0 komentarzy

Toruń: relacja ze spotkania 9 maja

22. Relacja ze spotkania w Toruniu 9 maja 2017 r. Beata Suchodolska – mikromieszkania i najem krótkoterminowy

Beata Suchodolska to człowiek niezwykły. Już w pierwszych minutach spotkania przekonaliśmy się o tym, że jej sposób inwestowania jest niestandardowy i aby go zrozumieć, musimy wyjść daleko poza utarte schematy. Podczas wieczoru mieliśmy okazję poznać historię inwestycji w mieszkanie, które kilka lat później sprzedała z 500% zyskiem. Dowiedzieliśmy się również, że w czasach prężnego działania na rzecz Klubu Cashflow, zaprosiła do gry samego Roberta Kiyosaki, który akurat był wtedy w Warszawie. Słynny autor książek za zakresu edukacji finansowej nie tylko przyjął zaproszenie, ale nie zakwestionował godziny spotkania Klubu, które standardowo odbywały się o 7:30 rano.

[...]

Autor |17 maja, 2017|Aktualności, Toruń|0 komentarzy

Toruń: spotykamy się 9 maja

Zaproszenie na 22- ste spotkanie oddziału Stowarzyszenia Mieszkanicznik w Kujawsko-Pomorskim w Toruniu.
Spotkania są otwarte dla wszystkich. [Konieczna rejestracja]

Jest mi niezwykle miło zaprosić wszystkich posiadających mieszkania, wynajmujących mieszkania i zamierzających kupić mieszkanie na majowe spotkanie Mieszkanicznika, które dotyczyć będzie tematyki najmu na krótki termin (doby) oraz wynajmu mikromieszkań. Naszym gościem będzie Beata Suchodolska z Warszawy.
[...]

Autor |26 kwietnia, 2017|Aktualności, Toruń|0 komentarzy

Relacja ze spotkania w Toruniu w dn. 4 kwietnia

4 kwietnia 2017 r. w Toruniu odbyło się wyjątkowe – 21. spotkanie Stowarzyszenia Właścicieli Mieszkań na Wynajem „Mieszkanicznik”. Obchodziliśmy również drugi jubileusz powstania oddziału toruńskiego. Tematem spotkania było omówienie na konkretnym przykładzie zakupu nieruchomości na wynajem ze szczególnym uwzględnieniem jednego z najtrudniejszych etapów w inwestycji - remontu. Temat okazał się niezwykle interesujący, sala została w całości zapełniona, frekwencja uczestników dopisała.
[...]

Autor |13 kwietnia, 2017|Aktualności, Toruń|0 komentarzy

Toruń: spotykamy się 4 kwietnia

Zaproszenie na 21- ste spotkanie oddziału Stowarzyszenia Mieszkanicznik w Kujawsko-Pomorskim w Toruniu.

Spotkania są otwarte dla wszystkich. [Konieczna rejestracja]

Jest mi niezwykle miło zaprosić wszystkich posiadających mieszkania, wynajmujących mieszkania i zamierzających kupić mieszkanie na kwietniowe spotkanie Mieszkanicznika, które dotyczyć będzie tematyki remontów ich kalkulacji, tego w jaki sposób się zabezpieczyć, nie tylko jeśli chodzi o ekipę remontową ale też, w których obszarach należy współpracować ze spółdzielnią. Naszymi gośćmi będą Anna Chmielecka wraz z Romualdem Gierszal. Spotkanie odbędzie się już 4.04.2017r. we wtorek (w Toruniu)o godzinie 17.45 w Hanza cafe ul. Piekary 28, Toruń.
[...]

Autor |25 marca, 2017|Aktualności, Toruń|0 komentarzy

Partnerzy aktywni

Rudiger Finance GSL Legal Rentflat Polska Wynajmistrz Pinmaster

Partnerzy wspierający

K2 Asset Management Moniter pl Rentflat Polska Rentflat Polska Rentflat Polska WIWN.pl promabi.pl promabi.pl 4home.pl femko.pl Metr Kwadratowy
Rentflat Polska

Współpracujemy

O nas

Porady i podpowiedzi

Inne

Dane kontaktowe

Adres korespondencyjny:

Business Link
ul. Mokotowska 1
00-640 Warszawa

tel: 792-460-250
mail: biuro@mieszkanicznik.org.pl