1-dsc00375male

Stowarzyszenie Mieszkanicznik rozwija się i rośnie, co było widać na naszym ostatnim Kongresie, którego już VIII edycja odbyła się w dniach 19-20 listopada 2016. Znów spotkaliśmy się w Łodzi, w konferencyjnej części EXPO i były to dwa bardzo intensywne dni.

VIII Kongres Mieszkanicznika pod honorowym patronatem Prezydent Łodzi Hanny Zdanowskiej zgromadził w tym roku prawie pół tysiąca osób: uczestników, prelegentów i wystawców. Podczas prezentacji Zarządu Stowarzyszenia po pytaniu, kto przyjechał po raz pierwszy na Kongres, ponad połowa obecnych na sali głównej osób podniosła rękę, było więc wiele nowych twarzy.

Potwierdzają to dane stowarzyszenia, które w ciągu ostatniego roku powiększyło się o ponad 30 %. Trójka naszych najbardziej zasłużonych i pracowitych członków: Katarzyna Kozarzewska, Paweł Czerwiński i Piotr Hryniewicz, otrzymali tytuły członków honorowych Stowarzyszenia Mieszkanicznik – bo funkcjonujemy przede wszystkim dzięki pracy i zaangażowaniu wielu ciekawych ludzi.

Podczas części głównej kongresu wysłuchaliśmy wykładu o marce osobistej przygotowanego przez Joannę Malinowską-Parzydło dla Mieszkaniczników, który dotykał podstawowych wartości w prowadzeniu biznesu i w kontaktach z innymi ludźmi, a jak się okazało wynajmowanie mieszkań to bardzo szczególna relacja biznesowa.

Wyraziste osobowości oraz nowi prelegenci z coraz ciekawszymi tematami poprowadzili podczas kongresu aż szesnaście merytorycznych warsztatów związanych z nieruchomościami. Największą frekwencją cieszył się wykład Jerzego Sempowicza, poprowadzony z właściwą mu swobodą i humorem, wielu słuchaczy zgromadził również Ryszard Jaszczyński, który zawsze potrafi pokazać temat bogacenia się od nowej strony, ale i z dystansem. Sporym zainteresowaniem cieszył się również najem dla cudzoziemców i oczywiście jak zwykle podatki. Warsztat o nieruchomościach wakacyjnych był bardzo osobisty i poparty szczegółowymi danymi finansowymi, analiza ksiąg wieczystych zainteresowała zarówno początkujących jak i doświadczonych kupujących, podobnie jak wykład na temat oceny nieruchomości i niezbędnych nakładów na remont przed zakupem, czy pozyskiwanie finansowania na zakup lokali użytkowych.

W niedzielę rano wiele osób miało bardzo duży dylemat, ze względu na konieczność wyboru pomiędzy flipami, spółkami, sukcesją i opodatkowaniem najmu krótkoterminowego. Sporo słuchaczy zebrał jeden z najmłodszych prelegentów Artur Kucharzyk, pokazujący początki i rozwój swojego inwestowania w nieruchomości w Rzeszowie, ale konkurencja również była silna: negocjacje zakupowe, wzór powodzenia inwestycji oraz zarządzanie najmem.

Poza bardzo praktycznymi warsztatami i wiedzą był też oczywiście czas na zabawę, poznawanie się, odnawianie kontaktów i losowanie nagród od naszych prelegentów, wystawców i Stowarzyszenia na zakończenie imprezy. A samych nagród już po rozpoczęciu losowania wizytówek zaczęło przybywać, więc oprócz nagrody głównej w postaci zwrotu kosztów Kongresu wiele osób wyjechało z książkami, bonami o znacznej wartości i kuponami na usługi.

Bardzo bezpośrednią i wyjątkową atmosferę kongresu zapewnił prowadzący Piotr Szwedes, również za sprawą wieczornego przedstawienia. Interakcja pomiędzy prowadzącym i uczestnikami kongresu miała swój nieoczekiwany finał podczas losowania nagród na zakończenie Kongresu, a to za sprawą jednej z uczestniczek imprezy.

Goście Kongresu podkreślali, że byli pod wrażeniem wiedzy wymienianej na naszym zjeździe, relacji pomiędzy uczestnikami, rozmów w czasie przerw oraz poziomu organizacji całej imprezy. Wielu osobom nie spieszyło się z wyjazdem nawet po zakończeniu całego wydarzenia, mamy więc nadzieję że ten niedosyt zachęci do uczestnictwa w kolejnych Kongresach i spotkaniach lokalnych.

Bardzo dziękujemy wszystkim uczestnikom za wspaniałą atmosferę, otwartość, rozmowy i aktywność na warsztatach. Dziękujemy TVP 3 Łódź za patronat medialny oraz naszemu srebrnemu sponsorowi – Grupie Arche, związanej z branżą budowlaną i hotelową za wsparcie naszej inicjatywy. Dziękujemy także za udział wszystkim wystawcom, których oferta z kongresu na kongres jest coraz bardziej zróżnicowana i ciekawa. Zapraszamy wszystkich na kolejny Kongres już za rok.

1-20161120_132422

2-dsc00304

4-dsc00318
5-dsc00112
6-20161119_140639
7-dsc00420
 

8-20161119_184535
9-20161120_114316
10-20161120_142234