Przedstawiamy sylwetki mówców zaproszonych do poprowadzenia warsztatów podczas VII Kongresu:

Marek Golec

Marek Golec razem z Grzegorzem Grabowskim (ekspert stowarzyszenia do spraw podatków) prowadzi biuro rachunkowe Wynajmistrz.pl. Jest absolwentem ekonomii i finansów międzynarodowych uczelni Université Paris 13 we Francji. Po powrocie do Polski pracował w działach księgowych międzynarodowych firm, dokształcając się równolegle poprzez uczęszczanie na kursy do Stowarzyszenia Księgowych w Polsce. Jest pasjonatem inwestowania w nieruchomości i przedsiębiorczości.

Kasia Gąsowska Katarzyna Gąsowska. Absolwentka Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego, od ponad 15 lat związana z rynkiem nieruchomości. Jest licencjonowanym zarządcą i pośrednikiem w obrocie nieruchomościami. Członek Stowarzyszenia Właścicieli Nieruchomości na Wynajem „Mieszkanicznik” od samego początku jego istnienia.
Prowadzi firmę Home Rent Sp. z o.o. zajmującą się zarządzaniem najmem, mającą swoje oddziały w Warszawie oraz Trójmieście. Prywatnie jest właścicielką kilku nieruchomości przeznaczonych na wynajem. 
arek czuba Arkadiusz Czuba. Od  20 lat związany jest z rynkiem ubezpieczeń. Jest założycielem firmy pod nazwą  A. Czuba & Wspólnicy Kancelaria Finansowa Sp. z o.o. http://aczuba.pl/pl/, która świadczy kompleksowe i dostosowane do indywidualnych potrzeb usługi brokerskie w zakresie ubezpieczeń. Wcześniej  członek zarządu wielu podmiotów rynku finansowego. Obecnie współtworzy grupę ACW- Prawo, Nieruchomości, Ubezpieczenia.Posiada bogate doświadczenie, umożliwiające zbudowanie programu w pełni zaspokajającego oczekiwania Klienta. Jest Mieszkanicznikiem od początku powstania Stowarzyszenia. Właściciel kilku nieruchomości przeznaczonych na wynajem. Prywatnie mąż i ojciec dwójki dzieci.
Slawek-Muturi-200x300 Sławek Muturi. Inwestor w mieszkania na wynajem od 1998 roku. Wolny finansowo. Autor bloga www.fridomia.pl, czterech książek, setek artykułów, wywiadów oraz prezentacji nt. inwestowania w najem. Założyciel Mzuri (spółki kompleksowo obsługującej najem kilkuset lokali w kilkunastu największych miastach Polski) oraz Mzuri Investments, która pomogła inwestorom w zakupie kilkunastu tuzinów mieszkań na wynajem. Więcej informacji na http://www.mzuri.pl/. Pomysłodawca, współzałożyciel i pierwszy prezes Stowarzyszenia "Mieszkanicznik". Członek Komisji Rewizyjnej Polskiej Izby Nieruchomości
Ryszard Jaszczyński. Był wykładowcą akademickim, instruktorem samolotowym i kapitanem w PLL "LOT". Obecnie już nie pracuje "zawodowo". Jest wolny finansowo i utrzymuje się z inwestycji. Posiada portfel nieruchomości na wynajem oraz jest aktywnym inwestorem giełdowym. Autor trzech książek, ostatnio poradnika z dziedziny finansów osobistych "Droga do zamożności".
Członek stowarzyszenia Mieszkanicznik.
Sylwia wybrane-01 Sylwia Staszewska-Lisiak. Radca prawny, wspólniczka w kancelarii prawnej "Goźlińska, Staszewska-Lisiak i Wspólnicy" Sp.K.,
Tomasz Burcon Tomasz Burcon. Informatyk, fotograf z 27 letnim doświadczeniem. Szkolony przez fotografów National Geographic ma za sobą publikacje w NG Traveler, Newsweek i najnowszej książce Magdy Gessler "101 najlepszych restauracji i hoteli w Polsce". Specjalizuje się w fotografii nieruchomości, jedzenia, reklamowej, bezcieniowej (packshot), ślubnej, 3D, panoramach sferycznych (wycieczki wirtualne) oraz krótkich filmach reklamowych. Od 1997 prowadzi firmę InfoServe, obecnie Infivo, zajmującą się projektowaniem i utrzymywaniem stron www, sklepów internetowych i systemów.  Internet i systemy: www.infivo.pl.
Fotografia: www.tomaszburcon.com
Piotr_Kmiecinski Piotr Kmieciński. Absolwent Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego. Posiada licencję Ministra Finansów nr 20032/2007 uprawniającą do usługowego prowadzenia ksiąg rachunkowych. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego oraz Stowarzyszenia Księgowych w Polsce.
Finansami zajmuje się od 2001 roku. Posiada wiedzę z zakresie prawa podatkowego, rachunkowości i zarządzania. W chwili obecnej zarządza Spółką Rudiger Finance sp. z o.o. (biuro rachunkowe) oraz Kancelarią Berghard sp. z o.o., (windykacja należności)
Kacper Kaczmarek Kacper Kaczmarek Mieszkanicznik od 2008 roku, w portfelu posiada kilka domów i mieszkań. Urodzony w 1982 r. Absolwent Wydziału Architektury i Urbanistyki – Politechniki Wrocławskiej. Absolwent Studium Podyplomowego – Gospodarka Nieruchomościami – Zarządzanie, Utrzymanie, Wycena – Politechniki Wrocławskiej. W roku 2010 uzyskał uprawnienia budowlane w specjalności architektonicznej bez ograniczeń do projektowania. Jest członkiem Dolnośląskiej Okręgowej Izby Architektów. Obecnie współtworzy biuro architektoniczne MOI ARCHITEKCI www.moiarchitekci.pl, zajmuje się budową domów na wynajem.. i zmienia rudery w perełki ???? . Prywatnie mąż i tata trójki dzieci: Zbysia, Rysia i Janeczki.
Ronald Szczepankiewicz Ronald Szczepankiewicz to znany i poważany w  Polsce mówca oraz specjalista ds. kredytów hipotecznych. Absolwent Warszawskiej Wyższej Szkoły Informatyki oraz licznych szkoleń z zakresu nieruchomości, finansów oraz kredytów organizowanych m.in. przez słynnego Piotra Hryniewicza. Doświadczenie zdobywał współpracując bezpośrednio z wszystkimi liczącymi się bankami hipotecznymi w Polsce. Obecnie jako współwłaściciel spółek RM KREDYTY Niezależne Doradztwo Kredytowe oraz ANL Najem, na co dzień pomaga kluczowym polskim i zagranicznym firmom oraz klientom indywidualnym jako ich doradca w sferze kredytów. Odbył ponad 3000 osobistych spotkań z klientami. Autor pierwszej na polskim rynku innowacyjnej książki dotyczącej kredytów hipotecznych pt. "Tajna Broń Kredytobiorcy". Pozycja okazała się bestsellerem wśród inwestorów w nieruchomości, kredytobiorców oraz doradców finansowych. Więcej na www.tajnabronkredytobiorcy.pl
Prywatnie zwolennik wolności finansowej. Od kilku lat aktywnie oraz pasywnie inwestuje w nieruchomości, co zagwarantowało mu wolność finansową.
RR foto Radosław Rup. Inwestor, współzałożyciel Stowarzyszenia Mieszkanicznik, członek Komisji Rewizyjnej.Aktywny lider Stowarzyszenia w Katowicach - gdzie mieszka od urodzenia. Tam też buduje swój portfel nieruchomości na wynajem. Z wykształcenia politolog, z zainteresowań – humanista. Zawodowo związany od blisko 20 lat z rynkiem paliw w Polsce. Doświadczenie zawodowe zdobywał, pracując na różnych stanowiskach w koncernach paliwowych działających w Polsce.  Żeby samemu sobie udowodnić, że humanista sprawdzi się w biznesie – w 2006 roku ukończył studia MBA. Nieustannie pracuje nad rozbudową porftolio posiadanych nieruchomości na wynajem. Dążenie do wolności finansowej traktuje jak bieg maratoński: spokojnie, metodycznie, w oparciu o plan – do celu. Zresztą bieganie, to jego hobby. Na liczniku ma przebiegniętych kilka tysięcy kilometrów, w tym 14 maratonów i ponad 20 półmaratonów. Uwielbia biegi ekstremalne, (np Bieg Wulkanów, Bieg Katorżnika), gdzie ważniejsza od umiejętności biegania jest wytrzymałość i siła woli.
Piotr Gaczyński_IMG_2287 Piotr Gaczyński. Inwestuje w nieruchomości na wynajem od 2011 r. Wciąż marzy o prowadzeniu własnego hotelu. Marzenia te realizuje obecnie jako założyciel i prezes Accommodo Sp. z o.o. oferującej krótkoterminowy wynajem apartamentów w Warszawie. Pasjonat gościnności i gustownie zaprojektowanych wnętrz. Absolwent Uniwersytetu Łódzkiego kier. finanse i bankowość. Z zawodu doradca podatkowy. Swoje doświadczenia zawodowe zdobywał w międzynarodowych firmach konsultingowych. Wyniesione techniki zarządzania i obsługi klienta wciela w praktykę najmu krótkoterminowego. Prywatnie kreatywny minimalista uzależniony od adrenaliny.
robert_korpacki (2)

Robert Korpacki, projektant, manager projektów wzorniczych, absolwent podyplomowych studiów Design Management organizowanych przez Szkołę Główna Handlową i Instytut Wzornicta Przemysłowego. Manager w IKEA Łódź, w dziale Komunikacji i Projektowania Wnętrz.
Doświadczenia z zarządzania działami marketingu w firmach oferujących produkty do wykończeń wnętrz łączy z zamiłowaniem do designu.
Bliskie mu są idee Bauhausu: „Piękne jest to, co użyteczne, bo tylko użyteczne jest piękne. Mniej znaczy wiecej”Stola rz z zamiłowania.