VII Ogólnopolski Kongres Mieszkaniczników
Hala Expo Łódź,  24 - 25 października 2015 r.

zdjęcie główne na www

24 i 25 października 2015 spotkaliśmy się w Hali Expo w Łodzi. W Kongresie wzięło udział około 400 uczestników, a na targach prezentowało się 13 wystawców związanych z obsługą najmu, inwestowaniem w nieruchomości i budowaniem długoterminowych strategii inwestycyjnych.

Sam Kongres był spotkaniem praktyków, dlatego też, między innymi dzięki wykładowi Grzegorza Turniaka i Artura Sójki oraz prowadzonym 
ćwiczeniom integracyjnym, najciekawsze dla wielu uczestników okazały się indywidualne spotkania z innymi członkami Stowarzyszenia. Doświadczenia i wiedza wymieniane w kuluarach przy kawie okazywały się czasami bardziej inspirujące od zaplanowanych warsztatów. Przedstawiano sposoby pokonywania problemów i pomysły na zajmowanie się najmem.
Uczestnicy stworzyli wspaniałą atmosferę do rozmów, pełną wzajemnej życzliwości i pozytywnego nastawienia, która dominowała również na wieczornym bankiecie. Wymieniano się doświadczeniami z różnych miast, chwalono sukcesami z ostatniego roku, szczególnie tymi osiągniętymi po porządnej dawce wiedzy z poprzedniego Kongresu.

Największymi hitami warsztatowymi tegorocznego kongresu okazały się wykłady: Ryszarda Jaszczyńskiego, związany z rolą czasu w inwestowaniu w nieruchomości oraz prowadzony przez Roberta Korpackiego z firmy IKEA wykład o projektowaniu i urządzaniu małych powierzchni. Po warsztacie o fotografowaniu nieruchomości uczestnicy doszli do wniosku, że potrzebne jest rozwinięcie tematu w postaci sesji praktycznej, z własnym sprzętem i w konkretnym mieszkaniu. Oczywiście temat podatków również cieszył się sporym zainteresowaniem – zmienia się sytuacja Mieszkaniczników, ale też interpretacje przepisów wydawane przez US. Sporo uczestników gościły też wykłady dotyczące zwiększenia skali działalności, czyli o kamienicach, bądź o zwiększeniu intensywności wykorzystania nieruchomości, czyli o najmie krótkoterminowym.

Całość zakończyła się po południu w niedzielę bardzo miłym akcentem w formie losowania nagród ufundowanych przez naszych wystawców i zaproszeniem na kolejny Kongres, już zaplanowany na 19-20 listopada 2016.

 

Zobacz również relację filmową:

VII kongr