Warsztaty VI Kongresu Mieszkanicznika poprowadzą:

Warsztat dla początkujących
Warsztat dla średnio zaawansowanych
Warsztat dla zaawansowanych
Warsztat dla wszystkich

Brejta

 

Mateusz Brejta
Warsztat:
"Inwestowanie nie polega na posiadaniu"
BIO
Krakowski inwestor i rentier, który swoją przygodę z nieruchomościami rozpoczął w grudniu 2012 roku od udziału w Praktycznym Seminarium Inwestowania w Nieruchomości u Piotra Hryniewicza. Warsztaty u Piotra były przełomowym momentem. Mimo iż branża nieruchomości była mu totalnie nieznana, przygnębiał brak zdolności kredytowej oraz finansów na zakupy mieszkań, postanowił jednak zaryzykować i obrał kierunek dla siebie. Od tego czasu wszystko zaczęło się zmieniać. Jego upór w dążeniu do wyznaczonych celów wkrótce przyniósł zadziwiające efekty. W 8 miesięcy został wynajmującym 12 mieszkań, które generują dla niego ponad 17.000 zł dochodu miesięcznie, mimo że nie jest właścicielem żadnego z nich! Mateusz Cały czas rozwija swoją firmę oraz z wielkim entuzjazmem dzieli się swoimi dotychczasowymi doświadczeniami i wiedzą na dedykowanych szkoleniach i Zjazdach Absolwentów Edukacji Inwestowania w Nieruchomości.

 

Filipkowski Tomasz Filipkowski
Warsztat:
"Adaptacje poddaszy, praktyczny przewodnik
dla inwestora"

BIO:
Absolwent Wydziału Prawa Uniwersytetu Marii Curie – Skłodowskiej w Lublinie.
Inwestor w nieruchomości od 2007 roku. Posiada kilka mieszkań na wynajem w Warszawie. Specjalizuje się w adaptacji poddaszy na lokale mieszkalne. Większość posiadanych przez niego mieszkań na wynajem pochodzi właśnie z adaptacji. Nieustannie zajmuje się rozbudową swojego portfela mieszkań na wynajem, szuka także alternatywnych sposobów finansowania nieruchomości.  Członek Klubu Inwestycyjnego zajmującego się wspólnymi inwestycjami w nieruchomości i nie tylko. 

 

m.GAD_1729 Marta Gadzińska
Warsztat:
"Oświadczenie o poddaniu się egzekucji - jak nie spłoszyć dobrego najemcy a wyeliminować złego. Najem okazjonalny w praktyce"
BIO
Absolwentka Zarządzania i Marketingu Szkoły Głównej Handlowej  oraz dwóch kierunków studiów podyplomowych związanych z nieruchomościami: Wycena Nieruchomości oraz Pośrednictwo w Obrocie Nieruchomościami. Posiada wieloletnią praktykę w działach marketingu i PR największych międzynarodowych korporacji w tym m.in. L'Oreal i British American Tobacco. Obecnie od paru lat z pasją prowadzi własną agencję nieruchomości „Akme-Nieruchomości”

 

Grabowski5 Grzegorz Grabowski
Warsztat:
"Podatki od najmu to
zabawa na poziomie
szkoły podstawowej -
każdy może je zrozumieć"

Rozliczanie najmu,
optymalizacja,
najważniejsze zmiany
w 2015 roku na przykładach
z życia wziętych.
BIO
Mieszkanicznik od 8 lat, współzałożyciel Stowarzyszenia Mieszkanicznik, specjalista od rozliczeń podatku od najmu i rozliczeń z najemcami. Grzegorz jest autorem bloga www.wynajmistrz.pl, za pośrednictwem którego pomaga czytelnikom w problemach związanych z podatkami od wynajmu, rozliczeniami z najemcami i w innych kwestiach. Prowadzi również biuro rachunkowe wyspecjalizowane w obsłudze klientów posiadających nieruchomości
(www.wynajmistrz.pl/biuro).

 

Wojciech Sokołowski Wojciech Sokołowski (zamiast Tomasz Grząska)
Warsztat:
"Jakie mieszkanie kupić, by czerpać z niego największe korzyści"

BIO
Dyrektor ds. Inwestycji firmy CentralSpace S.A. świadczącej usługi kompleksowej obsługi Inwestorów i osób prywatnych na rynku nieruchomości. Doświadczony doradca ds. kredytów Inwestycyjnych, którego celem jest poszerzanie świadomości nabywców o możliwościach jakie płyną z inwestowania w nieruchomości.
Swoje doświadczenie zdobywał w spółkach z sektora bankowego oraz na rynku nieruchomości. Zajmuje się także sprzedażą i zarządzaniem portfelem nieruchomości należącym do doświadczonych warszawskich inwestorów. Obecnie wprowadza w życie projekty mające na celu podniesienie standardów obsługi klientów detalicznych oraz przeprowadzenie niedoświadczonych nabywców nieruchomości, przez cały trudny proces zakupu mieszkania, poczynając od wybrania odpowiedniego lokalu, poprzez wsparcie w kwestiach prawnych i pomoc w pozyskaniu finansowania.

 

D.Holod Diana Hołod
Warsztat:
"Home staging"
BIO
Projektantka wnętrz. Od 2007 r. prowadzi własne studio projektowe. Zajmuje się także zagadnieniami home staging-u czyli sztuki korzystnej prezentacji nieruchomości na sprzedaż lub wynajem przy zaangażowaniu możliwie niskich środków. Wykorzystuje w tej pracy zarówno doświadczenie projektowe jak i wykształcenie marketingowe zdobyte w Szkole Głównej Handlowej

 

Hryniewic55

Piotr Hryniewicz
Warsztat:
"Dlaczego kupowanie mieszkań za gotówkę jest
w większości przypadków głupotą inwestycyjną - analiza i przykłady"

BIO
Inwestor i trener, który osiągnął swoją wolność finansową w 2008 roku. Od tego czasu postanowił dzielić się wiedzą oraz doświadczeniem związanym z inwestowaniem w nieruchomości. Jako swój cel obrał doprowadzenie jak największej liczby osób do wolności finansowej. Podczas cyklicznie organizowanego Praktycznego Seminarium Inwestowania w Nieruchomości przekazuje wiedzę najwyższej jakości opartą na wieloletniej praktyce. Po jego szkoleniu Absolwenci otrzymują szeroki wachlarz wsparcia poseminaryjnego, aby bezpiecznie rozpocząć lub kontynuować swoją przygodę z inwestowaniem w nieruchomości pod czujnym okiem aktywnego inwestora.
Piotr posiada zdywersyfikowany portfel nieruchomości, ale koncentruje się na mieszkaniówce. Kupił ponad 70 nieruchomości, z czego 22 w tym roku. Zapewniał wsparcie przy zakupie i wynajmie ponad 250 innych nieruchomości dla swoich Absolwentów. W ciągu ostatnich dwóch lat zarządzana przez niego spółka inwestycyjna zarobiła milion złotych dla swoich wspólników.

 

Iwan5 Krzysztof Iwan
Warszat:
"Jak obniżyć koszty kredytu "nic" z nim nie robiąc - przykłady możliwości obniżenia raty; Konsolidacja i refinansowanie jako sposób na wzięcie kolejnych kredytów"
BIO
Doradca Finansowy z 9 letnim stażem w wiodących firmach na rynku, w których współtworzył standardy etyki i jakości obsługi klienta. Specjalizacja - kredyty hipoteczne i gospodarcze. Od lipca 2012 własne biuro, jako Członek ANG Spółdzielni Doradców Kredytowych. Chętnie dzielący się swoją wiedzą - cyklicznie publikuje w prasie, bierze udział w audycjach telewizyjnych i radiowych.

 

jarzynski5 Marcin Jarzyński
Warsztat:
"Bez pieniędzy też można. Zakup nieruchomości
na raty i licytacje komornicze - studia przypadków"
BIO
Prezes Zarządu EMJOT Sp. z o.o. działającej w sektorze nieruchomości. Pośrednik i zarządca nieruchomości. Inwestor i  jednocześnie doradca inwestycyjny specjalizujący się głównie w nieruchomościach mieszkaniowych i gruntowych.

 

Kmiecinski5 Piotr Kmieciński
Warsztat:
"Zasady funkcjonowania
i inwestowania przez
spółki celowe na przykładzie sp. z o.o."
BIO
Absolwent Wydziału Zarządzania Uniwersytetu Warszawskiego. Posiada licencję Ministra Finansów nr 20032/2007 uprawniającą do usługowego prowadzenia ksiąg rachunkowych. Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego oraz Stowarzyszenia Księgowych w Polsce.
Finansami zajmuje się od 2001 roku. Posiada wiedzę z zakresie prawa podatkowego, rachunkowości i zarządzania. W chwili obecnej zarządza Spółką Rudiger Finance sp. z o.o. (biuro rachunkowe) oraz Kancelarią Berghard sp. z o.o., (windykacja należności).

 

Kuliga5 Robert Kuliga
Warszat:
"Jak bezpiecznie kupić nieruchomość na wynajem. Proces zakupu nieruchomosci inwestycyjnej- porady praktyka"
BIO
Absolwent wydziału Zarządzania i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Jagiellońskiego, studiował również w Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii. Od ponad 15 lat zajmuje się szeroko pojętym projektowaniem wnętrz oraz sztuką użytkową.
Praktykujący Mieszkanicznik, wyznaje zasadę, że tylko praktyka prowadzi do mistrzostwa. Inwestuje na rynku nieruchomości od roku 2007.  Swoją wiedzę o inwestowaniu zdobywał głównie w Wielkiej Brytanii. Członek Zarządu oraz lider warszawskiego oddziału Stowarzyszenia Mieszkanicznik. Od początku istnienia Stowarzyszenia aktywnie zaangażowany w budowanie jego struktur lokalnych i ogólnopolskich.  Współzałożyciel klubu inwestycyjnego Investime i propagator idei wspólnego inwestowania w sposób profesjonalny i etyczny.

 

Kusiak5 Jacek Kusiak
Warszat:
"Dobra umowa najmu bezpiecznikiem naszego biznesu"
BIO
Mieszkanicznik z ponad 14-letnim doświadczeniem w wynajmie nieruchomości, ekspert od umów najmu, właściwego doboru najemców i remontów nieruchomości. Obecnie prowadzi własne firmy i spółki mi.in: "K- Investments" zarzadzającą nieruchomościami na wynajem i remontami. Jest współwłaścicielem firm: Biznes Instytut i Investime działających w branży nieruchomości. Od 14 lat inwestuje w nieruchomości mieszkaniowe, a obecnie rozpoczyna działania nad poszerzeniem swojego portfela o lokale użytkowe.

 

Muturi5 Sławek Muturi
Warsztat
"Życie po korporacji czyli co robić, jak twoje mieszkania już na ciebie pracują"
BIO
Inwestor w mieszkania na wynajem od 1998 roku. Wolny finansowo. Autor bloga www.fridomia.pl, czterech książek, setek artykułów, wywiadów oraz prezentacji nt. inwestowania w najem. Założyciel Mzuri (spółki kompleksowo obsługującej najem kilkuset lokali w kilkunastu największych miastach Polski) oraz Mzuri Investments, która pomogła inwestorom w zakupie kilkunastu tuzinów mieszkań na wynajem. Więcej informacji na http://www.mzuri.pl/. Pomysłodawca, współzałożyciel i pierwszy prezes Stowarzyszenia "Mieszkanicznik". Członek Komisji Rewizyjnej Polskiej Izby Nieruchomości.

 

Piesto

 

 

Agnieszka Piesto
Warsztat:
"Mieszkania z trudnymi lokatorami  i aspekty formalno- prawne z tym związane"
BIO
Absolwentka Wydziału Prawa Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Mgr Prawa i Mgr Administracji. Specjalista/wykładowca od rynku nieruchomości i rynku kapitałowego, (specjalista ds. funduszy inwestycyjnych zamkniętych). Aktywny inwestor na rynku nieruchomości, Członek Zarządu Lexa sp. z o.o. Wykładowca w Szkole Przedsiębiorców ASBIRO.
 

 

M.Rudzinski Marek Rudziński
Warszat:
"Aspekty formalno-
prawne obrotu nieruchomościam
i"
BIO
Notariusz. Absolwent Wydziału Prawa Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, rocznik 1995. Aplikacja sędziowska zakończona egzaminem sędziowskim  w roku 1997.
W latach 1997-2003 - Asesor a następnie po uzyskaniu nominacji sędziowskiej w 1999 roku od Prezydenta RP-  Sędzia Sądu Rejonowego w Gdańsku i Warszawie,
Od 2003 prowadzi indywidualnę Kancelarię Notarialną w Warszawie współpracując m.in. z kancelarią międzynarodową White&Case

 

D.Stasiak Damian Stasiak
Warsztat:
"Zarządzanie nieruchomością wielolokalową"

BIO
Prawdopodobnie pierwszy w Polsce inwestor w nieruchomości w trzecim pokoleniu (pierwszą nieruchomość w celach inwestycyjnych zakupił jego dziadek już w czasach PRL) Absolwent Wydziału Matematyki i Informatyki na Uniwersytecie Łódzkim, przez krótki czas programista w firmie Comarch. Kariera programisty okazała się jednak dla niego rozczarowaniem i tak w 2010 r. rozpoczął pracę jako agent nieruchomości oraz podjął równolegle studia podyplomowe na kierunkach pośrednictwo w obrocie nieruchomościami i zarządzanie nieruchomościami. Niedługo po tym kupił pierwszą nieruchomość do obrotu. Potem przyszedł czas na poprowadzenie własnego biura nieruchomości, a wkrótce zaczął również oferować usługi zarządzania nieruchomościami podmiotom zewnętrznym (min. wspólnotom mieszkaniowym i prywatnym właścicielom nieruchomości). Obecnie zatrudniony jest w firmie rodzinnej założonej przez swojego ojca, gdzie zajmuje się pośrednictwem, doradztwem na rynku nieruchomości oraz zarządzaniem rodzinnym portfolio nieruchomości. Świetnie czuje się w kontaktach z ludźmi. Oprócz stowarzyszenia Mieszkanicznik jest również członkiem Łódzkiego Stowarzyszenia Zarządców Nieruchomości, Stowarzyszenia Pośredników w Obrocie Nieruchomościami Polski Centralnej, Stowarzyszenia Księgowych w Polsce oddział w Łodzi i Łódzkiego Klubu Toastmasters