W poniedziałek 18 listopada br. odbyło się trzecie spotkanie Mieszkaniczników z Podbeskidzia. Tym razem spotkaliśmy się dzięki gościnności mieszkanicznika Sebastiana w Karpackim Centrum Handlowym w Bielsku – Białej.

Naszym gościem był Grzegorz Grabowski – ekspert od podatków od najmu i rozliczania z najemcami”, który po cieszącym się dużą popularnością warsztatu na IV Kongresie Stowarzyszenia „Mieszkanicznik” w Łodzi w dniach 26 – 27 października br. rozpoczął od naszego miasta swoje „tourne” z wykładem „Jak nie dać się oskubać fiskusowi i spać spokojnie w nocy. ABC podatku od najmu”.

Planowo wykład miał trwać 1,5 godziny plus pytania, Grzegorz obstawiał 2 godzinki – wystartowaliśmy o godz. 18.00, rozeszliśmy się o 21.30 :). Nie wiem czy temat podatków to niekończąca się opowieść, czy Grzegorz tak ciekawie opowiadał i słuchacze chcieli z niego wycisnąć wszelkiej maści arkana wiedzy w tej dziedzinie, a może wszystkiego po trochu, po prostu kawał świetnego eksperta, odrobina ciekawości, garść otwartych umysłów oraz szczypta humoru i mamy przepis na udane spotkanie :). Nie obeszło się bez konkursu zorganizowanego przez Grzegorza, w którym nagrodą była książka spod jego „pióra” „Podatek od najmu i rozliczenia z najemcami. Poradnik w 100% praktyczny. Edycja 2013-2014” i choć każdy uczestnik tegoż spotkania był zwycięzcą... to wygrany mógł być tylko jeden.

W spotkaniu uczestniczyło 15 osób, z czego 3 osoby pierwszy raz. Wśród nas byli nie tylko bielszczanie ale także mieszkańcy okolic, korzystając ze sposobności jeszcze raz dziękuję Wam wszystkim za obecność, tym którzy regularnie przychodzą na spotkania i tym którzy byli pierwszy raz – mam nadzieje nie ostatni. 

Co więcej, gościliśmy prawdopodobnie najmłodszą w dziejach Stowarzyszenia „słuchaczkę” i może przyszłą mieszkaniczniniczkę – czteroletnią Maję, która dzielnie towarzyszyła swojemu tacie.

Tak zakończyło się ostatnie na wniosek zgromadzonych spotkanie Mieszkaniczników na Podbeskidziu w tym roku, robimy sobie przerwę świąteczną i widzimy się w styczniu, już w nowym roku 2014, przy tej okazji chcę życzyć wszystkim wesołych Świąt Bożego Narodzenia i szczęśliwego Nowego Roku 2014 aby dopisywało zdrowie, spełniły się wszystkim osobiste marzenia, a Stowarzyszenie rosło w siłę poprzez przybywających członków i mieszkań na wynajem 🙂

Zachęcam również wszystkich do zaangażowania się w pracę Stowarzyszenia oraz aktywnego udziału w przygotowaniu kolejnych spotkań w Bielsku – Białej, jak również do przedstawiania Waszych tematów związanych z nieruchomościami, najmem i dzielenia się doświadczeniami z innymi Mieszkanicznikami. Swoje zgłoszenia, propozycje i sugestie dotyczące naszych spotkań możecie wysyłać na adres mieszkanicznik.bielskobiala@gmail.com.

pozdrawiam,
Łukasz i Alexandra Ćwik